pomoc drogowa

Jak powinna wyglądać profesjonalna pomoc drogowa?

Artykuł zaktualizowany 8 marca 2021


Obecnie podróże samochodem po krajach Unii Europejskiej są już powszechnym zjawiskiem. Niezależnie czy jeździmy w celach turystycznych, rekreacyjnych, czy zawodowych, na drodze zawsze może nam się przytrafić nieszczęśliwy wypadek, lub auto po prostu ulegnie awarii.


W takich sytuacjach przydaje się pomoc drogowa, która zaholuje nasz samochód do najbliższego warsztatu lub do domu. O ile na terenie naszego kraju, gdy  nam się taka sytuacja przydarzy, to wezwanie lawety i odstawienie samochodu na wybrane miejsce nie stanowi problemu, o tyle sytuacja się komplikuje kiedy jesteśmy za granicą np. w Niemczech.

Korzystanie z usług naszych sąsiadów, może nas sporo kosztować, zarówno usługa transportu, jak i pozostawienie auta w niemieckim warsztacie to są dla nas zdecydowanie wyższe koszty. Dlatego warto mieć na uwadze solidną, niedrogą i profesjonalną firmę, świadczącą pomoc drogową taką jak pomoc drogowa Świecko.

Czym powinna charakteryzować się profesjonalna pomoc drogowa?

Awaria samochodu, czy wypadek na drodze może się przydarzyć każdemu niezależnie od pory dnia i nocy. Zatem takie przypadki zdarzają się 24 godziny na dobę. Dlatego profesjonalna pomoc drogowa powinna działać i przyjmować zgłoszenia praktycznie 24/ h.

Kiedy stoisz gdzieś na trasie np. w Niemczech, to zależy ci na tym, aby szybko i sprawnie cię obsłużono. Profesjonaliści zrobią wszystko, co w ich mocy, aby twój czas oczekiwania maksymalnie skrócić. Przy okazji mają  wiedzą i orientację w topografii danego terenu, szczególnie za granicą.

Kolejna ważną sprawą są koszty holowania samochodu z zagranicy do Polski. W tym wypadku warto wybrać firmę znajdującą się najbliżej granicy, która nie tylko najszybciej przyjedzie, ale też niedrogo sobie za tą usługę policzy, na przykład taką, jak https://www.laweta-swiecko.com.pl/.

Wybierając pomoc drogową, warto również zwrócić uwagę, czy pracownicy firmy mogą wykonać drobne naprawy na miejscu np. po kolizji lub wypadku drogowym. To jest duża oszczędność czasu i pieniędzy dla kierowcy. Przy okazji w ramach świadczonej usługi zapewniają również transport kierowcy i pasażerom.

Profesjonalne doradztwo w zakresie naprawy samochodu. Kiedy jesteś kilkaset kilometrów od domu, to zależy ci na znalezieniu warsztatu samochodowego w miejscu zdarzenia lub najbliższego  w kraju. Profesjonalna pomoc drogowa powinna posiadać w swojej ofercie pakiet usług warsztatowych lub współpracować z zaufanym warsztatem, który rzetelnie zajmie się naszym samochodem.

Solidność i profesjonalizm łączy w sobie doświadczenie, wiedzę i wysokiej jakości sprzęt w postaci lawet do przewożenia samochodów. Te atrybuty dają gwarancję, że twój samochód będzie w całości i bezpiecznie przetransportowany do kraju na miejsce swojego przeznaczenia.

W co warto się zaopatrzyć podróżując samochodem zagranicę?

Gdy często wyjeżdżasz za granicę to ubezpieczenie Assistance jest wręcz niezbędne w razie wypadku lub awarii na drodze. Pod pojęciem tego ubezpieczenia się kryje słowo pomoc, czyli udzielenie pełnego wsparcia w zakresie zaistniałego zdarzenia na drodze. Dobre ubezpieczenia Assistance działa 24 godziny na dobę i honorowane jest w całej Polsce oraz w krajach Unii Europejskiej. Dzięki takiej polisie uda ci się uniknąć większych kosztów związanych z naprawą i transportem zepsutego samochodu.

Dodaj komentarz