krem do twarzy

Jak ochronić skórę przed smogiem?

Artykuł zaktualizowany 4 lutego 2021


Czynniki zewnętrzne odpowiadają niemal w 80% za starzenie się skóry, pozostałe 20% to uwarunkowania genetyczne. Każdego dnia nasza skóra jest narażona na negatywne ich działanie. To między innymi wszechobecny miejski smog, niedobór snu czy ciągły stres. Jak zabezpieczać skórę przed negatywnym oddziaływaniem środowiska?


Jak ochronić skórę przed smogiem?

Stres, codzienny pęd i ciągłe obowiązki. Taki stan rzeczy niekorzystnie wpływa na zdrowie naszej skóry. Szczególnie narażona jest skóra twarzy, stale wystawiona na promieniowanie UV i zanieczyszczenia. Częsta jej ekspozycja na te czynniki powoduje stres oksydacyjny, który ogranicza zdolność mitochondriów do oddychania. W tej sytuacji metabolizm komórkowy jest zaburzony i powoduje przyspieszone procesy starzenia skóry. Wspieranie aktywności mitochondriów jest podstawowym działaniem wspierającym walkę z przedwczesnym starzeniem się skóry i zachowaniu młodzieńczego wyglądu skóry, możliwie przez jak najdłuższy czas.

Naukowcy z Laboratorium VICHY stanęli na wysokości zadania. Po 9 latach badań, na potrzeby nowoczesnych kobiet stworzyli krem detoksykujący Vichy Slow Age, który poprawia dotlenienie skóry, wspiera jej regenerację i nadaje blasku.


Zbawienny skład kremu

Jednym z trzech kluczowych składników zawartych w kremie jest resweratol. Jest to substancja pozyskiwana z japońskiego rdestowca ostrokończystego, który jest szczególnie ceniony w tradycyjnej, chińskiej medycynie. Ma silne właściwości przeciwutleniające, wspomaga oddychanie komórkowe, a w dodatku ochroni skórę w trakcie kolejnego intensywnego dnia. Jego czysty, naturalny i skoncentrowany ekstrakt jest jedną z tajemnic regeneracyjnych właściwości kremu.

Drugim z nich to bajkalina, która wzmacnia działanie antyoksydacyjne i wspiera działanie resweratolu. Również znalazła zastosowanie w tradycyjnej, chińskiej medycynie. Dodatkowo leczy i zapobiega stanom zapalnym, minimalizuje negatywny wpływ promieniowania UV i zanieczyszczeń. Ostatnim jest wzmacniający bifidus. Jest on pochodną probiotyku. Wzmacnia barierę ochronną skóry i zmniejsza jej wrażliwość, jednocześnie redukując jej suchość.


Lepsze jutro z Vichy

Noc jest optymalnym czasem dla skóry na regenerację. Konsystencja kremu jest bardzo lekka i nienachalna. Pozostawia po sobie kojący, delikatny roślinny zapach, który po ciężkim dniu relaksująco wpływa na zmysły.

Krem Vichy Slow Age ma właściwości ANTI-POLLUTION, to znaczy, że chroni nas przed negatywnym oddziaływaniem środowiska, na które jesteśmy narażeni każdego dnia. Zabezpiecza nas szczególnie przed zgubnym wpływem promieniowania UV i zanieczyszczeniami unoszącymi się w powietrzu.


Zastosowanie kremu

Krem należy stosować codziennie wieczorem na oczyszczoną skórę twarzy. Ponadto ma on podwójne zastosowanie i dwa razy w tygodniu zaleca się nakładanie go w formie maski. Wystarczy równomiernie rozprowadzić cienką warstwę produktu na skórze i pozostawić ją na 10 minut. Następnie należy delikatnymi ruchami wmasować ją w skórę twarzy. O poranku możemy spodziewać się, że skóra będzie gładka, miękka i świeża. Zupełnie jak po najlepiej przespanej nocy w całym życiu.

Jego regularne stosowanie zapewni skórze odpowiednią regenerację, zwiększy jej sprężystość i znacząco ją ujędrni.


 

Dodaj komentarz