tablica suchościeralna

Jak dobrać tablicę do biura?

Artykuł zaktualizowany 12 maja 2021


Każdemu z nas zdarza się zapominać. Często nie wystarczają kalendarze, przypomnienia w telefonie, czy inne środki komunikacji – zwłaszcza, jeśli mamy ważną wiadomość do przekazania. Najlepiej skutkuje obraz, wtedy łatwo go zapamiętujemy. Tablice magnetyczne suchościeralne, kredowe, czy korkowe to świetne rozwiązanie nie tylko do szkół i biur, ale także do domów.


Niezawodna forma przekazu informacji

Udowodnione jest, że pamiętamy lepiej przez obraz. Każdy z nas jest wzrokowcem, dlatego w szkołach od zawsze były stosowane tablice. Nie tylko, by lepiej z nich notować, ale też automatycznie uczyć się. To świetna forma przekazywania informacji i uczenia się czegoś o sobie nawzajem. Taki gadżet przydatny jest nie tylko w szkole, na uczelni czy w domu, ale też w biurze, zwłaszcza podczas szkoleń i konferencji. Nadaje się także jako podłoże pod listę zadań. Jakiego typu nośnik sprawdzi się w biurze najlepiej: tablica magnetyczna suchościeralna, korkowa, czy kredowa?


Jaką tablicę wybrać do biura? Rodzaje tablic

  • Tablice magnetyczne – najpopularniejszy rodzaj tablic do biura, przede wszystkim dlatego, że są one uniwersalne. Można po nich zarówno pisać, przyczepiać magnesem ważne notatki, a w razie czego całość usunąć. Do pisania po tablicy magnetycznej wystarczy przeznaczony do tego marker oraz gąbka do ścierania. Najlepiej do biur wybierać tablice ścieralne ścienne, które stabilnie wiszą na powierzchni lub tablice obrotowe, które przydają się zwłaszcza podczas konferencji i szkoleń. Tego typu tablice dostępne są na stronie https://wally.com.pl/k1002,tablice-suchoscieralne-magnetyczne.html
  • Tablice kredowe najbardziej sprawdzają się, gdy zrobiona z nich jest cała ściana. Dają one pokaźne miejsce do pisania notatek, wiadomości, rankingów, czy celów do zrobienia. Poza tym taka tablica przypomina szkolne czasy, a to w biurze daje lekką nutkę swobody i koleżeńskiego zgrania. Minusem jest na pewno sama kreda, która często pozostawia po sobie nieestetyczny pyłek, który ciężko jest usunąć, zwłaszcza z wykładziny.
  • Tablice korkowe – na nich można przyczepiać notatki, ważne informacje, szkice, czy projekty. Na pewno minusem jest fakt, że nie można po nich pisać, a jedynie przyczepiać za pomocą pinezek do niej kartki z wiadomościami. Takie informacje przez to mogą okazać się nieczytelne. Taka forma sprawdza się za to świetnie jako element biurek, bo pracownicy mogą w ten sposób umieszczać na nich swoje własne notatki i informacje, o których trzeba pamiętać.

Każda z tych tablic znajdzie swoje miejsce w biurze i każda będzie cennym nośnikiem informacji – może nawet lepszym niż maile, czy korespondencja. Taka tablica daje łatwy przekaz poprzez formę pisaną, kolorystyczną i graficzną.


 

Dodaj komentarz