mężczyzna-zamyka-kartonowe-opakowanie-za-pomocą-taśmy-klejącej

Jak zabezpieczać transportowany towar?

Artykuł zaktualizowany 12 maja 2021


Zabezpieczenie towaru, ma istotne znaczenie, w bezpiecznym transporcie produktów. W przeciwnym wypadku, mógłby zostać uszkodzony, poprzez niekorzystne warunki pogodowe lub uszkodzenia mechaniczne. To z kolei, wiąże się ze stratami finasowymi i dodatkowymi kosztami, których nikt przecież ponosić nie lubi.


Elastyczna i rozciągliwa

Folia stretch to specjalny rodzaj plastikowej folii, która zaprojektowana została tak, aby być maksymalnie rozciągliwą. Ze względu na swoje właściwości fizyczne, dużą odporność na uszkodzenia oraz łatwość stosowania, folie stretch używa się w wielu gałąziach przemysłu. Znajdą zastosowanie w przemyśle tekturowym, spożywczym, budowlanym, kosmetycznym lub farmaceutycznym.

Do produkcji folii wykorzystywany jest liniowy polietylen, który wykazuje właściwości elastyczne i termokurczliwe. Takie same cechy, ma również wyprodukowana z niego folia stretch. Najczęściej używa się folii transparentnej, ale występuje też w wielu kolorach. Dużym plusem tych nieprzezroczystych jest niewątpliwie fakt, że nikt z osób postronnych, nie jest w stanie zobaczyć zawartości pakunku. Kolorowe natomiast przyciągają wzrok, a jeśli kolor folii dopasujemy na przykład do logo firmy, którą reprezentujemy, wówczas może być ona elementem akcji marketingowej.

Ze względu na grubość, rozmiar i rozciągliwość możemy podzielić je na kilka rodzajów. Folia stretch ręczna, przeznaczona do ręcznego pakowania produktów, ma najmniejszą grubość, aby aplikacja była łatwiejsza. Kolejna to folia stretch maszynowa, przeznaczona do paletyzacji za pomocą maszyn. Tutaj wykorzystuje się specjalne owijarki. Folia jumbo natomiast, to folia o wysokiej jakości i wielu warstwach. Jest przeznaczona do przetwarzania jej na folię ręczną i maszynową.


Wielofunkcyjność

Folia stretch wykorzystywana jest przede wszystkim, do ochrony przedmiotów, które są przechowywane lub transportowane. Zastosowanie jej można znaleźć w gospodarstwie domowym, jak i w przemyśle. Jej rozciągliwość, elastyczność oraz możliwość połączenia ze sobą kilku elementów o różnych kształtach, dają szansę łatwiejszego transportowania oraz przechowywania.

Folia wykonana jest ze stretchu, a więc materiału, który dobrze zabezpiecza chronione przedmioty. Przy jej użyciu możemy skutecznie zabezpieczyć meble lub sprzęty AGD i RTV, które czasami przechowuje się na strychach bądź piwnicach. Ochroni ona przedmioty przed nadmiernym kurzeniem się, co w przypadku artykułów elektronicznych jest niezwykle istotne.

Folie stosuje się również, przez firmy przeprowadzkowe, do zabezpieczania dobytku klientów w czasie transportu. W przemyśle natomiast, przydaje się do ochrony wyprodukowanych sprzętów, które w kolejnym kroku transportowane są w kontenerach, bardzo często na duże odległości. Folia stretch w sklepie ZingPack.com.pl wykonana jest z rozciągliwego materiału, który z dużą łatwością można dopasować do bardzo dużych przedmiotów. Jest obecnie najpopularniejszym materiałem pakowym na świecie. Folia przydaje się w wielu sytuacjach, dlatego warto mieć rolke pod ręką.


 

Dodaj komentarz