czwórka młodych ludzi siedzi w barze na hokerach

Czy warto wykorzystać hokery do aranżacji wnętrza?

Artykuł zaktualizowany 31 sierpnia 2019


Hokery, czyli wysokie krzesła barowe od wielu lat są idealnym rozwiązaniem w nowoczesnych stylizacjach wyposażenia wnętrz. Ze względu na nietuzinkowe stylizacje i oszczędność miejsca pozwalają zaaranżować miejsce na jadalnię nawet w małej kuchni, czy aneksie kuchennym.


Gdzie sprawdzają się hokery?

Każdy z nas pragnie zaaranżować swoje wnętrze, tak aby znalazła się w nim przestrzeń do odpoczynku i relaksu, spożywania posiłków i gotowania. Małe mieszkanka typu loft w centrum wielkich miast są dużym wyzwaniem dla projektantów wnętrz. Zazwyczaj mała kuchnia lub połączona z pokojem dziennym w formie aneksu, nie daje zbyt dużo miejsca na wydzielenie przestrzeni użytkowej, która może spełnić wymagania przyszłych mieszkańców. Niemniej jednak pomysłowość projektantów z możliwościami współczesnego wyposażenia wnętrz daje ciekawe rozwiązania, tworząc przestrzeń dla wszystkich użytkowników nawet w lofcie.

Hokery to meble zarówno oryginalne, jak i awangardowe, które świetnie przyjęły się w małych industrialnych mieszkaniach. Tworzą one spójnie między kuchnią a pokojem dziennym, w postaci swego rodzaju jadalni. Doskonale wpisują się w nowoczesne i ekonomiczne stylizacje mieszkań typu industrialnego, przy tym stały się również elementem bazowym stylu skandynawskiego.


Co wyróżnia hokery?

Praktyczność i funkcjonalność to cechy, za które cenimy te wysokie krzesła. Małe i lekkie konstrukcje pozwalają zaistnieć im w każdej przestrzeni. Wpisują się zarówno w małą, jak i dużą przestrzeń tworząc element designerskiego baru- jadalni w naszym domu czy mieszkaniu. Szeroki wybór stylizacji, wzorów i kolorów od mini foteli z oparciami do typowych stołków barowych pozwalają na tworzenie ponadczasowych i awangardowych stylizacji współczesnych wnętrz.

Hokery wykonuje się zarówno z klasycznych materiałów, czyli m.in. drewna, włókna, skóry naturalnej czy eko, jak z tworzyw sztucznych typu plexi, metalu i innych nowoczesnych surowców do wykonywania mebli. Dzięki temu mogą przyjąć iście oryginalny i modernistyczny wygląd, jak i bardziej klasyczny, ucharakteryzowany np. na irlandzki pub.


Hokery w stylizacjach wnętrz

Wysoki stołki barowe stały się elementem aranżacji szczególnie małych modernistycznych wnętrz. Ze względu na prostotę wykonania, ciekawy i trendy styl, a przy okazji funkcjonalność często sięgają po nie ludzie, którzy tworzą swoje wnętrza na nowoczesny i industrialny styl na małej przestrzeni mieszkania blokowego

Niemniej jednak z biegiem lat ich stylizacje uległy przemianie i obok odważnych i modernistycznych stylizacji, pojawiają się bardziej klasyczne, wpisujące się we wnętrza zaaranżowane na style eklektyczne i kolonialne, imitujące klasyczne stylizacje. Ciemna i drewniana oprawa mebli zaaranżowana na styl kolonialny, do tego hebanowe drewniane hokery obite ciemną skórą dodają animuszu i tworzą klimat iście z angielskiego pubu z początku XIX wieku.

Zatem przy odrobinie wyobraźni i polotu dzięki hokerom można stworzyć designerskie wnętrze w każdym dowolnym stylu.


 

Dodaj komentarz