styl skandynawski

Czy dobrać nowoczesne meble w stylu skandynawskim?

Artykuł zaktualizowany 4 lutego 2021


W krajach północnej Europy projektanci bardziej niż gdziekolwiek na świecie realizują ideę designu, który poprawia jakość życia poprzez odpowiednie wzornictwo oraz funkcjonalność. Skandynawskie wzornictwo ma swoje korzenie w protestanckiej ideologii, która stawiała od wieków na takie wartości jak prawda, praca, powściągliwość czy odpowiedzialność za innych ludzi.


Na skandynawski styl

Z pewnością dlatego wiele skandynawskich marek słynie z ergonomii, jakości swoich produktów, które zarazem są przyjazne dla środowiska. Ten sektor charakteryzuje się odpowiedzialnym społecznie designem, niezależnie od reprezentowanego poziomu cenowego. Produkty z północy Europy wyróżniają się także swoimi formami, które są proste, nieskomplikowane, zdeterminowane, a jednocześnie uniwersalne i ponadczasowe.

Wiele produktów meblarskich skandynawskich marek jest wykonywane w niezmiennej formie od dziesięcioleci i nadal znajdują odbiorców nie tylko w krajach Wikingów, ale na całym świecie. Projekty wielu znanych Architektów Północy nie kroczą za trendami i modą, a ich uniwersalność, wszechstronność, ergonomia i funkcjonalność sama w sobie jest popularnym trendem, który nadaje ton nowoczesnemu wzornictwu.


Mieszkania w nowoczesnym stylu

Prostota, umiarkowanie we wzornictwie, funkcjonalność i wygoda, a zarazem oryginalność dominują we współczesnych projektach wnętrz. Małe industrialne lofty wymagają takiego zagospodarowania wnętrza, aby na wszystko znalazło się miejsce. Ponadto muszą być funkcjonalne, żeby łatwo się w nich można było poruszać, a zarazem miało się wrażenie optycznie większej przestrzeni. Należy tutaj jeszcze dodać ciekawe akcenty i stylizacje mebli, tak aby cała aranżacja budziła zainteresowanie i ciekawość. Te wszystkie rozwiązania proponuje skandynawska aranżacja wnętrza.

Ponadto moda na ekologię i prostota wnętrza oraz wygoda i funkcjonalność odnoszą się do skandynawskiej stylizacji, która nader wpisuje się w przesłanki aranżacyjne naszych czasów. Meble w skandynawskim stylu doskonale pasują do modernistycznych wnętrz, nadając im nieco monotonni, porządku, czystości i nostalgii, a przede wszystkim tak potrzebnego wszystkim komfortu. Drewniane krzesła i stoły z płóciennymi białymi narzutami i oparciami podkreśla zieleń roślin i akcenty czerwieni, pomarańczy lub czerni.

To jak najbardziej przypomina życie człowieka w zgodzie z naturą i jej rytmem. Bo to, co naturalne współgra z nami samymi. Człowiek i ziemia to jedność. Dlatego kolory ziemi w skandynawskiej stylistyce i modernistycznych rustykalnych akcentach odnoszą się do naszego źródła, z którym tak naprawdę jesteśmy połączeni i z którego czerpiemy siły witalne.  


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *