Gdzie wyjechać na narty do Austrii?

Artykuł zaktualizowany 4 lutego 2021


Austria to jeden z najpopularniejszy kierunków narciarskich wyjazdów, który z roku na rok zyskuje nowych urlopowiczów. nic dziwnego. Kurorty zimowe są wyjątkowe, poziom usług na najwyższym poziomie, a widoki zapierają dech w piersiach. Gdzie wyjechać na narty do Austrii?


Gdzie wyjechać na narty do Austrii? Poznaj Solden!

Solden, położony jest w centrum doliny Otztal, to tyrolski raj dla zaawansowanych narciarzy i snowboardzistów. Stanowi jeden z najpopularniejszych centrów narciarstwa i snowboardingu. na lodowcu połączone są bezpośrednio z innymi terenami narciarskimi oraz wyciągami, co sprawia, że całkowicie mamy prawie 150 km tras narciarskich o wszystkich stopniach trudności. Wśród nich jest kilka naprawdę interesujących tras czerwonych, które zadowoloną nawet najbardziej wymagających fanów sportów zimowych.

Mamy również trasę o długości  15 kilometrów, z lodowca aż do samej doliny! W rejonie przełęczy Giggijoch znajdą się niebieskie trasy, które będą idealne dla początkujących narciarzy. Miejscowość znana jest głównie z Mistrzostw Świata. W związku z tym, miejscowość przyciąga gwiazdy zawodów.

Poza stokami, w miejscowości jest wiele restauracji, kawiarni, barów i imprez Apres Ski, w związku z czym, będzie doskonałym miejscem na urlop dla osób, które poza stokiem, chcą się dobrze bawić. To niesamowite miejsce zachwyca także dodatkami takimi jak szlaki wędrowne, nowoczesne wyciągi, pięknie oświetlone stoki nocą, saneczkarstwo czy przytulne bacówki.


Zell am See i Obertauern – śnieżne punkty na mapie Austrii

Niezwykle popularny jest Zell am See, który znajduje się nad jeziorek. Miasteczko jest pełne malowniczych tras o różnym stopniu trudności. Dzięki temu jest odpowiednia zarówno dla amatorów, rodzin z małymi dziećmi, jak o doświadczonych narciarzy. Dużym atutem jest to, że w wielu miejscach przez cały rok leży śnieg. Dlatego kurort często dowiedzą się nawet poza sezonem. To doskonałe rozwiązanie przede wszystkim dla tych osób, które nie lubią tłoków na stoku. Zell am see przyciąga również miłośników wypraw rowerowych, bowiem słynie z ciekawych szlaków rowerowych. Baza noclegowa w Zell am See jest dobrze rozbudowana.

Dodatkowo znajdziemy tam liczne kawiarnie, restauracje, sklepy i bary, dzięki czemu wyjazd jest naprawdę łatwy do zorganizowania. Wartą odwiedzenia miejscowością jest o Obertauern, alpejskim ośrodku narciarskim w Austrii, który gwarantuje piękne widoki, śniegi i dobrą zabawę. Miejscowość położona jest na wysokości 1700 metrów n.p.m. Znajdują się w niej liczne hotele i pensjonaty, a wychodząc  z nich wychodzi się prosto na jeden ze stoków. Obertauern oferuje około 100 kilometrów tras narciarskich o różnych stopniach trudności.


Bad Kleinkircheim czy Dachstein West?

Bad Kleinkircheim to obszerny ośrodek narciarski, pełny pięknych tras. Zachwyca szerokimi stokami oraz pieknym górskim pejzażem. Natomiast Dachstein West oferuje 150 kilometrów nartostrad. W tym mamy bezpłatne skibusy! Nowoczesny system naśnieżania gwarantuje odpowiednią ilość śniegu. Miejsce uznawane jest za idealne na urlop dla całych rodzin. Obydwa miejsca są doskonałym pomysłem na spędzenie zimowego wypoczynku. 


Dodaj komentarz