monety

Gdzie kupować monety? Sprawdź!

Artykuł zaktualizowany 20 października 2020


Jeżeli jesteśmy na początku swojej drogi z numizmatyką, warto wiedzieć gdzie kupić monety do swojej kolekcji. Możliwości jest wiele, jednak należy zachować ostrożność, jeśli jeszcze nie mamy doświadczenia w inwestowaniu w monety. Z tego artykułu dowiesz się, gdzie kupować monety w bezpieczny sposób.


Na co zwrócić uwagę przed zakupami?

Decydując się na zakup monet lub innych przedmiotów posiadających wartość numizmatyczną, należy zwrócić uwagę na kilka szczegółów. Przede wszystkim musimy być pewni, że dany sprzedawca jest uczciwy i posiada solidną wiedzę z zakresu numizmatyki. Jeżeli decydujemy się na oferty internetowe, zwróćmy uwagę na dane sprzedającego i rekomendacje jego ofert. Może się zdarzyć, że cena monety jest podejrzanie wysoka lub niska, dlatego warto zapoznać się z opiniami klientów danego sklepu, na odpowiednim forum internetowym lub znanego nam i doświadczonego kolekcjonera.

Gdzie kupić monety?

Ze względu na to, że ryzykujemy dużą sumą pieniędzy na inwestycję w monety, musimy mieć pewność co do miejsc ich zakupu.

Towarzystwa numizmatyczne

Ciekawym rozwiązaniem są lokalne towarzystwa numizmatyczne, które organizują spotkania numizmatyków w danym obszarze zamieszkania. Przynależenie do towarzystwa lub samo pojawienie się na takim wydarzeniu pozwoli nam nawiązać bezpośrednie kontakty z różnymi kolekcjonerami. Towarzystwa numizmatyczne to możliwość wspólnego wymieniania się doświadczeniami oraz uzyskanie bezcennej wiedzy na temat numizmatyki. Oprócz tego możemy wymienić się monetami lub dokonać zakupu ciekawych egzemplarzy. Ta opcja będzie idealnym rozwiązaniem dla pasjonatów numizmatyki. Numizmatyka dzięki takim wydarzeniom wciąż istnieje.

zlote monety

Stacjonarne sklepy numizmatyczne

W większych miastach z pewnością znajdziemy choć jeden sklep numizmatyczny, który cieszy się bardzo dobrą opinią wśród klientów. W takim miejscu możemy mieć pewność, że interesująca nas moneta jest oryginalna i oferowana w uczciwej cenie. Ta opcja należy do najbardziej sprawdzonych, a przy okazji możemy uzyskać nieco wiedzy od doświadczonego sprzedawcy – kolekcjonera.

Internetowe sklepy numizmatyczne

W czasach zakupów online znajdziemy także witryny internetowe sklepów numizmatycznych. Wybierając interesującą nas ofertę z danego sklepu internetowego, zwróćmy uwagę na jego dane kontaktowe, opinie, historię działalności a także specjalizację.

Takim miejscem jest Numimarkethttps://numimarket.pl/kategoria/stare-monety-kolekcjonerskie_1/1 –  w którym swoje przedmioty wystawiają sprawdzone sklepy numizmatyczne, a także możliwe jest uczestniczenie w aukcjach numizmatycznych i licytowanie ciekawych ofert w atrakcyjnych cenach.

Aukcje numizmatyczne

Aukcje numizmatyczne pozwalają na zakup monet w korzystnych cenach. Są na nich wystawiane również bardzo cenne monety, których wartość jest szczegółowo opisana. Zakup takich monet raczej nie wiąże się z dużym ryzykiem ponieważ aukcje organizowane są przez renomowane firmy.

Zakup od prywatnych osób

Decydując się na zakup od prywatnych osób, niestety ryzykujemy, że możemy zostać oszukani. Jeśli kupujemy monety od prywatnych osób, warto na samym początku zapoznać się z opinią innych kolekcjonerów. Najprościej zasięgnąć informacji na forach internetowych, gdzie inni kolekcjonerzy będą w stanie doradzić nam, czy dana oferta sprzedawcy jest w porządku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *