walutomat

Czym jest i jak działa Walutomat?

Artykuł zaktualizowany 4 lutego 2021


Walutomat to pierwsza platforma wymiany walut na świecie, która jest liderem na rynku społecznościowych platform wymiany walut online. W listopadzie obchodzi kolejne, już 10 urodziny!


Na czym polega innowacyjność Walutomatu?

Walutomat to pierwszy internetowy kantor na świecie, który swoją działalność rozpoczął w 2009 roku. Z roku na rok zyskuje na popularności. Walutomat umożliwia wymianę walut bezpośrednio od innych klientów platformy.  System jest zaprogramowany w takich sposób, że dopasowuje oferty użytkowników i automatycznie przeprowadza transakcje np. gdy dana osoba chce wymienić PLN na EUR, a druga EUR na PLN. Transakcji można dokonać w : 

 • EUR, 
 • GBP, 
 • CHF, 
 • USD

Przy wymianie waluty wybierasz: 

 • aktualnie najlepszy kurs, 
 • własny kurs


Dlaczego warto korzystać z Walutomatu?

Walutomat to innowacyjne rozwiązanie, które zdobyło zaufanie ponad 330 tysięcy klientów przez 10 lat działalności. Platforma realizuje aż 115 tys. Transakcji miesięcznie. A od rozpoczęcia działalności użytkownicy wymienili ponad 60 mld złotych. Serwis ma bardzo dobrą opinię i zdobył wiele nagród.

W 2018 roku znalazł się na podium w rankingu Forbes oraz Złoty Bankier. W marcu 2019 został uznany Kantorem Internetowym Roku według ekspertów prestiżowej konferencji Invest Cuffs 2019. To świadczy o profesjonalizmie oraz ogromnym zaufaniu klientów do witryny. W tym samym roku zdobył również prestiżową nagrodę – Portfel Wprost. Główne zalety serwisu to:

 • Wymiana walut możliwa 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu
 • Korzystne kursy walut,
 • Brak limitu wymiany,
 • Obsługa wszystkich polskich banków,
 • Trójstopniowy system weryfikacji i zabezpieczeń,
 • systemy rabatowe, 
 • szybkie i wygodne przelewy krajowe i  zagraniczne.

Obecnie jest przeprowadzana dodatkowa promocja, która zachęca do korzystania z Walutomatu, w dużym skrócie:Wymień walutę, odbierz bon do empik.com na 30 zł i zawalcz o Samsung Galaxy S10!”

Weź udział w konkursie, wejdź w TEN LINK.


W jakim celu warto wymienić waluty w Walutomacie?

Z Walutomatu warto korzystać:

1.W celach biznesowych

Kantor internetowy jest świetnym rozwiązaniem dla firm. Wymiana walut w serwisie odbywa się bezgotówkowo w formie przelewów bankowych. Dzięki temu przedsiębiorca nie musi chodzić do stacjonarnego kantory z walizką wypchaną pieniędzmi. Ponadto, im więcej wymienia się walut, tym więcej oszczędności. Serwis przygotował również system rabatowy dla użytkowników, którzy wymieniają duże kwoty. Kursy są o wiele bardziej atrakcyjne niż w bankach i stacjonarnych kantorach, co w efekcie zwiększa rentowność biznesu.

2.Gdy pracuje się za granicą

Wymiana walut online jest bardzo korzystny dla osób pracujących za granicą. Serwis działa 24 na dobę, co jest ogromnym udogodnieniem. Często Polacy zjeżdżają do kraju w świąteczne dni, gdy stacjonarne kantory są zamknięte i nie ma możliwości wymiany pieniędzy. W takiej sytuacji, serwis będzie doskonałym rozwiązaniem. Transakcje online odbywają się całkowicie elektronicznie, dzięki czemu nie ma konieczności trzymania przy sobie większej ilości gotówki.

3.W celach turystycznych

Walutomat zapewnia indywidualnym klientom szybką, zaplanowaną i przede wszystkim bezpieczną wymianę walut. To ułatwienie dla osób, które wymieniają waluty w celach turystycznych. Nie muszą odwiedzać kantoru, a wszystkie sprawy załatwią przez internet. 


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *