para siedzi na kanapie

Kiedy przydaje się ubezpieczenie na życie?

Artykuł zaktualizowany 14 grudnia 2020


W obecnych czasach coraz więcej osób decyduje się na wykupienie dodatkowego ubezpieczenia chroniącego przed różnymi zdarzeniami. Taka polisa zabezpiecza nie tylko rodzinę klienta, lecz także jego samego – wszystko zależy od wybranego typu ochrony. Ubezpieczenie na życie może przydać się w różnych sytuacjach, od wypadku w pracy, przez zdarzenie w domu czy w trakcie uprawiania ulubionego sportu.


Czym jest ubezpieczenie na życie?

Ubezpieczenie na życie to forma ochrony, która obowiązuje najczęściej w przypadku poważnej choroby, trwałego uszczerbku na zdrowiu lub śmierci klienta. Dokładny zakres polisy zależy od wybranego towarzystwa ubezpieczeniowego. Często zdarza się, że podstawowa ochrona dotyczy wyłącznie zgonu, a dopiero dokupienie dodatkowych opcji umożliwia zabezpieczenie w razie pobytu w szpitalu, nowotworu czy nawet nieco mniej poważnych urazów i chorób.

Do polisy na życie można dołączyć również najbliższych członków swojej rodziny, w tym dzieci. Maluchy są narażone na częste wypadki, takie jak złamania, zwichnięcia czy nawet wybicie zębów. Z tego powodu większość towarzystw ubezpieczeniowych oferuje specjalny pakiet dla najmłodszych klientów.

Więcej o ubezpieczeniu na życie dowiesz się tutaj: https://www.rankingubezpieczennazycie.pl/b/kiedy-przydaje-sie-ubezpieczenie-na-zycie/121.html.

Kiedy warto zainwestować w ubezpieczenie na życie?

Ubezpieczenie na życie to dobry wybór niezależnie od okoliczności, jednak istnieją sytuacje, w których zainwestowanie w dodatkową ochronę jest szczególnie ważne. Są to takie przypadki, jak:

  • częste podróże,
  • praca w niebezpiecznym zawodzie,
  • ryzykowne hobby,
  • choroby przewlekłe,
  • utrzymanie osoby niepełnosprawnej,
  • dochód w rodzinie zapewniony przez jedną osobę.

W wielu firmach istnieje możliwość wykupienia ubezpieczenia grupowego. Wówczas stawka jest znacznie niższa, a zakres ochrony uwzględnia także inne przypadki niż śmierć. Taka polisa nie jest obowiązkowa, jednak pozwala ona na zabezpieczenie przyszłości rodziny w razie tragedii.

Na wykupienie ubezpieczenia na życie najczęściej decydują się osoby, które mają rodzinę. Pozostawienie najbliższych krewnych bez jakiegokolwiek źródła dochodu nie jest dobrym pomysłem, szczególnie, gdy dom utrzymuje tylko jedna osoba. Podobne ubezpieczenie często wykupują również kredytobiorcy. W przypadku ich śmierci odszkodowanie pozwala bowiem na pokrycie części lub całości zobowiązania, odciążając rodzinę z potencjalnych długów.

Zakres ochrony a jej opłacalność

Dla wielu osób wystarczającym rozwiązaniem jest polisa zabezpieczająca na wypadek śmierci. Wiele towarzystw ubezpieczeniowych oferuje jednak całe pakiety obejmujące choroby, zdarzenia w pracy, pobyty w szpitalu, operacje czy inne wydarzenia tego typu. Niekiedy znaleźć w nich można także prywatny dostęp do opieki medycznej.

Warto wybierać wyłącznie dobre ubezpieczenie na życie na solidnych warunkach w sprawdzonym towarzystwie. Wówczas możesz mieć pewność, ze w razie wypadku nie będzie problemu z wypłatą należnego odszkodowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *