bateria umywalkowa

Funkcjonalne baterie umywalkowe, które ułatwiają dbanie o higienę i uzupełniają wystrój łazienki

Artykuł zaktualizowany 24 lipca 2023

Podczas projektowania łazienki warto skupić się zarówno na większych elementach wyposażenia, jak i mniejszych, które mimo niewielkich rozmiarów mają bardzo duży wpływ na funkcjonalność pomieszczenia oraz na jego design. Jednym z takich elementów są baterie umywalkowe, których wybór często zostawiamy na sam koniec, a które przy odpowiednim dobraniu ułatwiają codzienne dbanie o higienę i uzupełniają aranżację łazienki. Z tego powodu w ostatnich latach dużą popularnością cieszą się między innymi kolorowe modele, które stanowią kontrastowe przełamanie stonowanych wnętrz. Warto dowiedzieć się, jakie baterie umywalkowe występują na rynku i wybrać rozwiązania, które zachwycają wyglądem oraz praktycznymi technologiami.

Nowoczesne baterie umywalkowe, które wyróżniają się oryginalnym i funkcjonalnym designem

Producenci oferujący nowoczesne baterie umywalkowe zwracają coraz większą uwagę na ich ciekawy wygląd i rozwiązania ułatwiające codzienne dbanie o higienę. Marka Laufen proponuje inwestorom starannie zaprojektowane modele z kolekcji Kartell·Laufen, LUA oraz Laurin, które występują w trzech wysokościach: standardowej, medium oraz wysokiej. Dzięki temu baterię można łatwo dobrać do rodzaju umywalki. Wysokie propozycje świetnie sprawdzają się między innymi w połączeniu z umywalką nablatową, gdy nie chcemy decydować się na montaż baterii ściennej.

Inną ważną zaletą baterii umywalkowych marki Laufen są ich modne kolory. Oprócz klasycznej chromowanej baterii możemy zdecydować się na piękne odcienie złota, różowego złota, szczotkowanej stali nierdzewnej w serii Kartell·Laufen oraz matowej czerni dostępnej w kolekcjach Kartell·Laufen, LUA oraz Laurin. Takie elementy wyposażenia stanowią ciekawe przełamanie dla klasycznych wnętrz i świetnie sprawdzają się również w minimalistycznych łazienkach. Warto wspomnieć, że kolorowe baterie zostały wykonane w technologii PVD, która zapewnia wysoką estetykę wykończenia oraz wytrzymałość. Dzięki temu proponowane modele są bardziej odporne na zarysowania i inne uszkodzenia mechaniczne.

Przemyślane sposoby montażu baterii umywalkowych oraz technologie oszczędzające wodę

Dzięki temu, ze opisywane baterie z kolekcji Kartell·Laufen występują w kilku różnych opcjach montażu, można łatwo dopasować je do rodzaju umywalki oraz do preferencji domowników. Niesłabnącym zainteresowaniem cieszą się baterie umywalkowe montowane na blacie lub umywalce, które występują również w seriach LUA oraz Laurin. Oprócz tego warto zwrócić uwagę na modele ścienne, które w przypadku kolekcji Kartell·Laufen pojawiają się w opcji jedno- lub dwuuchwytowej. Ze względu na oryginalny kształt i kolor baterii z powodzeniem dopasujemy je do różnych aranżacji łazienek — zarówno tych minimalistycznych, jak i klasycznych czy eleganckich. Co więcej, niektóre baterie umywalkowe z kolekcji Kartell·Laufen występują w wersji z funkcjonalnym dyskiem, który świetnie sprawdzi się jako dodatkowe miejsce na akcesoria lub kosmetyki.

umywalka

Decydując się na inwestycję w nowoczesne baterie umywalkowe, warto także zwrócić uwagę na zastosowane w nich technologie, które ograniczają zużycie wody oraz energii. Ciekawym rozwiązaniem jest między innymi funkcja ECO+ dostępna w wybranych bateriach marki Laufen (takich jak LUA czy Laurin), która oszczędza energię poprzez umiejscowienie uchwytu w centralnym miejscu i uruchamianiu w pierwszej kolejności zimnej wody, do której stopniowo można dodać ciepłą. Dzięki temu nie zużywamy gorącej wody od razu po uruchomieniu baterii, czyli w momentach, w których możemy wcale jej nie potrzebować.

Elektroniczne baterie umywalkowe, które zapewniają wysoką higienę

Wysokiej jakości elektroniczne baterie umywalkowe to idealne rozwiązanie zarówno do łazienek prywatnych, jak i publicznych. Ich niewątpliwą zaletą jest działanie na podczerwień, dzięki któremu nie musimy ręcznie otwierać uchwytu. Takie rozwiązanie ogranicza rozprzestrzenianie się bakterii i jednocześnie nadaje łazience większej nowoczesności. W ofercie marki Laufen występują starannie wykonane baterie elektroniczne z kolekcji Curvetronic montowane na blacie oraz Twintronic z opcją montażu na blacie lub przy ścianie.

Wspomniane baterie elektroniczne wyróżniają się nowoczesnym, minimalistycznym wyglądem, dzięki któremu bardzo dobrze sprawdzą się w łazienkach urządzonych w różnych stylach. Oprócz tego cechują się różnymi wysokościami wylewki, co ułatwia ich dobranie do danego rodzaju umywalki. Warto zauważyć, że ze względu na staranne wykończenie i zaawansowane technologie stają się one inwestycją na długi czas komfortowego użytkowania.

Dodaj komentarz