jak wybrać wersalkę

Rozkładana łóżko i sofa – czy warto kupić?

Artykuł zaktualizowany 4 lutego 2021


Uważa je się za uniwersalny mebel. Za dnia wygodna kanapa, w nocy spore, dwuosobowe łóżko. Choć niektórzy mają je za relikt minionej epoki, to tak naprawdę nigdy nie wyszły z mody, a jedyne co podlegało zmianom to ich forma – dzisiaj na rynku dostępne są zarówno te bardziej klasyczne, tradycyjne modele, jak i nowoczesne, minimalistyczne.

Wersalki, bo o nich mowa, to prawdziwe wybawienie niewielkich mieszkań, studenckich pokoi czy kawalerek.


Rozkładana łóżko i sofa to praktyczny mebel

Wersalki niesłusznie kojarzone są z nudą – to w końcu mebel przede wszystkim niesamowicie funkcjonalny i tę nadrzędną funkcję spełnia w stu procentach. W ciągu dnia wersalka sprawdza się jako wygodna sofa. Możemy przyjmować na niej gości albo samemu spędzić wieczorne godziny. Wiele osób wykorzystuje ją także jako miejsce pracy – w niewielkich przestrzeniach, w których każdy metr ma znaczenie, stolik przysunięty do wersalki zastępuje biurko i krzesło. Ale gdy tylko zachciewa nam się spać, wystarczy rozłożyć wersalkę, aby uzyskać wygodne miejsce do spania. Wersalki świetnie sprawdzają się w roli dwuosobowego łóżka.

Jeśli szukamy czegoś stricte dla dwóch osób, to wybierajmy modele o szerokości po rozłożeniu na ponad 140 centymetrów. Ale to nie wszystko. Większość wersalek wyposażonych jest w pojemniki na pościel. Te spore skrzynie znajdują się pod wersalką. Są na tyle duże, że przechowywać możemy w nich nie tylko pościel, ale także inne rzeczy, np. walizkę, zimowy płaszcz i kilka par butów. Dzięki temu łatwo zaoszczędzimy miejsce w naszym pokoju czy mieszkaniu.


Ten artykuł Ciebie zainteresuje – Najpopularniejsze rodzaje dywanów do salonu


Łóżko i sofa w jednym

Czy to oznacza, że wersalki to wielkie i ciężkie meble? Niekoniecznie. Oczywiście wersalki wyposażone w skrzynię na pościel będą wydawały się masywniejsze niż te jej pozbawione, ale pamiętajmy, coś za coś – otrzymujemy bowiem dodatkowe miejsce na przechowywanie. Ale na rynku dostępne są najróżniejsz modele i wiele z nich odznacza się niezwykłą lekkością i smukłością (sprawdź wersalki z oferty https://meble-bik.pl/pol_m_meble_wersalki-199.html. Producenci rozumieją, że klient kupuje także, a może przede wszystkim oczyma i starają się, aby proponowane przez nich wersalki spełniały wszelkie estetyczne wymogi. Dlatego na rynku znajdziemy zarówno modele klasyczne, które idealnie sprawdzą się w tradycyjnych alo neutralnych, uniwersalnych wnętrzach, jak i te zdecydowanie bardziej nowoczesne, o minimalistycznej linii i oszczędnej formie.

Jeśli więc szukasz mebla uniwersalnego, który łączy w sobie funkcję wygodnej kanapy i sporego łóżka, jeśli zmagasz się z niewielkim metrażem i każdy zaoszczędzony centymetr jest dla ciebie na wagę złota to wersalki sprawdzą się w takiej sytuacji idealnie, zajmując relatywnie niewiele miejsca, a spełniając wiele różnorodnych funkcji.


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *