balkon przestrzeń relaksu

Jakie meble wybrać na balkon?

Artykuł zaktualizowany 4 lutego 2021


Kto powiedział, że trzeba mieć duży ogród, by móc odpoczywać na łonie natury? Nic bardziej mylnego. Okazuje się, że na niewielkim balkonie w centrum miasta także można stworzyć prawdziwą strefę relaksu. Taki zestaw na odpoczynek można stworzyć w prosty sposób, przy użyciu dosłownie kilku elementów. Sprawdźcie, jakich.


Zestaw mebli balkonowych

Wystarczy niewielki stolik i mały fotel, by relaks na balkonie przebiegał w najlepszej jakości. Warto wybierać komplety nie tylko pod względem ich wielkości, ale również trwałego materiału i wygody. My stawiamy na rattan bądź technorattan, bo to materiały, które spokojnie przetrwają w warunkach zewnętrznych.

Jeśli balkon jest niezadaszony, proponujemy postawić na nim parasol. Ten przyda się w słoneczne dni, kiedy nie musimy chcieć się opalać na pełnym słońcu, ale na przykład poczytać książkę w odprężającym cieniu.


Kwiaty na balkonie

Nic tak nie przybliża nas do błogiego relaksu w otoczeniu przyrody, jak kwiaty. Te spokojnie mogą zdobić nawet malutki balkon. Bez względu na usytuowanie balkonu z całą pewnością można dobrać odpowiednie rośliny. Oczywiście najlepiej jest, kiedy balkon znajduje się po stronie słonecznej, ale i na tym zacienionym można cieszyć się zieloną oazą. Dobrze sprawdzą się też kwiaty na stoliku. Modna ostatnio jest monstera, ale tak naprawdę każde cięte kwiaty nadadzą wyjątkowego klimatu.


Dekoracje na balkonie

Lampiony, świece, obrus w stylu boho, drewniane skrzynie, świeczniki, duże poduchy i ciepły koc – to chyba obowiązkowe elementy, które powinny pojawić się na naszym balkonie. Do tego niewielki chodniczek pod stolikiem, za to na nim wielka miska z soczystymi, pachnącymi owocami. Czy trzeba czegoś więcej, by poczuć sielski, wakacyjny klimat?


Kreatywność ponad wszystko

Pamiętajcie, by w kreowaniu przytulnego balkonu zawsze kierować się własnym stylem. To przecież użytkownicy tej niewielkiej przestrzeni mają czuć się w niej jak najlepiej. Otaczajcie się więc przedmiotami, które Wam się podobają, które lubicie, które są zgodne z poczuciem indywidualnej estetyki. Balkon to Wasza strefa relaksu, więc spełniajcie marzenia dotyczące aranżacji tego miejsca zgodnie z własnymi wyobrażeniami i kreatywnością.

Letni balkon może być nowoczesny, minimalistyczny, klastyczny, romantyczny, typowo sielski. Tylko od Was zależy, jaki klimat na nim stworzycie. Jeśli relaks na balkonie ma przypominać Wam pobyt na łonie natury, raczej wykorzystajcie dużo roślinności i drewna. Jeśli ma być raczej odzwierciedleniem eleganckiego SPA, wybierzcie tworzywa sztuczne i elementy w kolorze bieli w pełnym połysku. Hitem dzisiaj jest styl skandynawski, który zakłada pełną funkcjonalność i minimalizm. Tutaj przyda się więc niewielki stoliczek i krzesło, by w pełnym komforcie móc wypić poranną kawę. Można też bawić się kolorami. Okazuje się, że na balkonach sprawdzają się nie tylko intensywne barwy lata, ale również słodkie pastele, które mają niezwykle kojący wpływ na naszą duszę.


 

Dodaj komentarz