fototapeta z miastami

Fototapety z miastami – czy warto je wykorzystać?

Artykuł zaktualizowany 4 lutego 2021


Wystrój naszego wnętrza może zmienić się nie do poznania, jeśli tylko zadbamy o ciekawą aranżację. Nie jest to zadanie ani czasochłonne, ani skomplikowane, dlatego warto zrobić krok w stronę efektownej stylizacji. Receptą na monotonną przestrzeń jest ciekawa w wyglądzie fototapeta. Miasto, czy to europejskie, amerykańskie, czy azjatyckie, sfotografowane za dnia lub po zmroku, pozwoli nam wprowadzić wyrazisty element, który zmieni dotychczasowy charakter mieszkania.


Czy warto wykorzystać fototapetę w aranżacji?

W dzisiejszych czasach mamy wręcz nieograniczone możliwości jeśli chodzi o urządzanie i aranżowanie wnętrz. Dostępne są wszelkiego rodzaju farby i materiały, tradycyjne i najnowsze technologiczne rozwiązania, szybkie w montażu ozdoby i robione na zamówienie dekoracje. Wyzwanie nie leży więc w znalezieniu czegoś interesującego, lecz w wyborze najlepszej dla nas opcji. W tym artykule skupiamy się na fototapetach, ponieważ dzięki nim możemy w ekspresowym tempie odświeżyć dotychczasową stylizację.

Poprosiliśmy eksperta ze strony Redro.pl o pomoc w wyborze ciekawego wzoru:

Dwa lata temu najgorętszym trendem były marmurowe wzory, które pojawiały się zarówno we wnętrzach, jak i na obudowach telefonów czy okładkach notesów. W zeszłym sezonie dużą popularnością cieszyły się motywy dekoracyjne z ażurowymi liśćmi monstery, a w 2018 roku hitem są różowe, wakacyjne flamingi. Niektóre z tych trendów trwają kilka miesięcy, inne przechodzą na kolejny sezon, ale z reguły nie zostają w naszych wnętrzach na zawsze. Jeśli więc chcemy stworzyć ponadczasową stylizację, by nie zastanawiać się, czy jest jeszcze na topie, czy już nie, znakomitym rozwiązaniem jest wielkomiejska fototapeta. Miasto w postaci wielkoformatowej ozdoby będzie się prezentować naprawdę spektakularnie.


Fototapeta starodawna

Wnętrze nie musi tętnić kolorami, by prezentować się efektownie. Jeśli jesteśmy miłośnikami eleganckich, monochromatycznych stylizacji, w których panuje zasada „mniej znaczy więcej”, postawmy na czarno-białe fototapety. Ukazane w ten sposób wieżowce Nowego Jorku, paryska Wieża Eiffla czy panorama Londynu stworzą harmonijną całość z naszym wystrojem. Tak udekorowany salon możemy uzupełnić plakatami, na których znajdą się najsłynniejsze zabytki danej metropolii. Warto, by ten akcent był kolorowy, co pozwoli nam zdynamizować nieco przestrzeń.

 

fototapeta paryż


Fototapeta nastrojowa

Jeśli współczesne wnętrza nie są dla nas, możemy się zainspirować dawnymi czasami i urządzić nasze mieszkanie w stylu retro. W sklepach stacjonarnych czy internetowych bez trudu znajdziemy meble i dodatki vintage, a znakomitym uzupełnieniem takiej przestrzeni będzie fototapeta z dawnym wizerunkiem miasta. Może to być fotografia w kolorze sepii, kolorowe zdjęcie, ale prezentujące dane miejsce na przykład z początku XX wieku, lub bardzo efektowna rycina, które ukazuje miasto jeszcze sprzed czasów wynalezienia fotografii. Nowy Jork przedstawiony w ten sposób to naprawdę zachwycająca propozycja, która pokaże nam, jak wyglądała ta słynna metropolia zanim pokryła się wieżowcami.

 

fototapeta londyn

W zależności od okoliczności możemy wyglądać bardzo różnie – zmienia nas ubiór, fryzura czy dodatki. Podobnie miasta prezentują się całkowicie odmiennie w zależności od pory dnia lub roku. Przygotowane przez nas propozycje są przeglądem różnych wariantów, które pozwolą nam udekorować przestrzeń bez względu na to, czy jest to nowoczesna, czy tradycyjna aranżacja.


Fototapeta nowoczesna

fototapeta rzym

Trzecią propozycją, którą przygotował dla nas specjalista z Redro.pl, są miejskie wizerunki po zmroku. Dlaczego akurat taka fototapeta? Miasto nocą prezentuje się całkowicie odmiennie niż za dnia.

Na granatowym tle nieba odcinają się podświetlone sylwetki drapaczy chmur, a także słynne zabytki i obiekty, które rozpoznawalne są na całym świecie – paryska Wieża Eiffla, nowojorski Chrysler Building czy Statua Wolności, rzymskie Koloseum i londyński Tower Bridge. Taka panorama miasta będzie znakomicie wyglądać w nowoczesnej sypialni. Pamiętajmy jednak, że nocne przedstawienie potrzebuje jasnego wnętrza, by dobrze się prezentować, dlatego jeśli nasz pokój jest słabo doświetlony, zdecydujmy się raczej na wizerunek o zachodzie słońca. Pokryte kolorami niebo rozjaśni ciemną sypialnię, nadając jej lekkości. – doradził nam ekspert Redro.pl.

Która propozycja jest najbardziej efektowna? Na którą warto się zdecydować, by stworzyć aranżację naszych marzeń? Wybierając fototapetę, pamiętajmy o tym, by prezentowała się świetnie nie tylko w sklepie. Wzór musi pasować do naszego wnętrza, inaczej nie uda nam się stworzyć spójnej stylizacji. Znajdźmy przedstawienie, które będzie korespondować z dotychczasowym wystrojem i właśnie na takie się zdecydujmy.


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *