panele sloneczne

Czy warto inwestować w panele słoneczne?

Artykuł zaktualizowany 8 lutego 2021


Popularne panele fotowoltaiczne już na stałe wpisały się w krajobraz miast, miasteczek czy wsi. Pojawiają się na domach, szkołach, urzędach firmach, a nawet na polach. I choć celem jest ochrona środowiska naturalnego i zaprzestanie lub też ograniczenie niszczycielskiej działalności człowieka, to energia odnawialna ma bardzo ważną zaletę – jest po prostu tańsza. I o ile montaż paneli fotowoltaicznych wymaga oczywiście nakładów finansowych, to w ostatecznym rozrachunku ta inwestycja się po prostu opłaca.


Zainwestuj w jakość

Panele fotowoltaiczne nie są dodatkiem, na którym opłaca się oszczędzać. Warto zadbać o odpowiednią jakość wszystkich elementów. Dzięki temu minimalizuje się ryzyko awarii oraz wykorzystuje się cały potencjał oraz efektywność instalacji. Przede wszystkim opłacalność paneli fotowoltaicznych będzie zależeć od takich aspektów jak jakość falownika, koszty instalacji, realne zużycie energii elektrycznej oraz oczywiście wysokość dofinansowania w ramach programu rządowego „Mój Prąd”.  To właśnie dotacje oraz możliwość odliczenia ulgi od podatku sprawia, że wiele osób decyduje się na tego typu inwestycję z synergio.pl.

Poza tym warto również pamiętać o tym, że kolejnym czynnikiem zwiększającym jej opłacalność jest odsprzedaż energii elektrycznej pochodzącej z fotowoltaiki. By z takiego rozwiązania skorzystać, trzeba mieć podłączony system do zewnętrznej sieci energetycznej.

Opłacalność paneli fotowoltaicznych

Choć panele fotowoltaiczne działają przez cały rok, to nie produkują stale tej samej ilości energii, ale też zapotrzebowanie domowników na prąd się zmienia. Nadwyżkę, którą fotowoltaika wyprodukuje, można przekazać do zewnętrznej sieci, a tym samym można ją odebrać w późniejszym okresie. Takie rozwiązanie jest również korzystne dla firm, które mogą generować bardzo duże oszczędności  na samodzielnej produkcji prądu. Poza tym w ten sposób buduje się również pozytywny wizerunek marki, a tym samym podnosi się jej atrakcyjność i wartość.

Warto pamiętać o tym, że z fotowoltaiki można korzystać niemalże w każdych warunkach, ponieważ słońce świeci wszędzie, choć nie zawsze dociera z tą samą intensywnością. Poza tym taka inwestycja jest długoterminowa i po prostu się opłaca. Panele fotowoltaiczne z synergio.pl są przyjazne środowisku. W trakcie produkcji energii nie dochodzi do procesów spalania, czyli do emisji CO2 oraz innych szkodliwych substancji, a one właśnie są odpowiedzialne za powstawanie uciążliwego smogu. Oprócz tego panele pozwalają na niezależność energetyczną. Chodzi tu i o przerwy w dostawie prądu, i o rosnące ceny energii. W tym momencie te problemy przestają domowników dotyczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *