straszna postać w ciemnym korytarzu

Jaki wybrać dom grozy w Warszawie?

Artykuł zaktualizowany 4 lutego 2021


Lubisz filmy z dreszczykiem i powieści grozy? Chcesz poczuć się jak bohater horroru i przeżyć przerażającą przygodę (ale w kontrolowanych warunkach)? Odwiedź jeden z warszawskich domów grozy!


Domy grozy w Warszawie

Dopracowane w najdrobniejszym szczególe eksponaty, atmosfera grozy i niewielkie przestrzenie budzące strach – popularne w Stanach Zjednoczonych domy grozy zawitały również do Polski. Przyciągają śmiałków, którzy chcą sprawdzić swoją odporność na stres i przekonać się, jak zachowają się w ekstremalnej sytuacji. Wcielając się w rolę bohaterów horroru, szukają mocnych wrażeń i sporej dawki adrenaliny.

Każdy uczestnik zabawy może zrezygnować w dowolnym momencie – wystarczy wykrzyczeć hasło bezpieczeństwa. Niektórzy nie są w stanie przejść całej trasy – osoby prowadzące warszawskie domy grozy szacują, że nawet 30% gości rezygnuje ze względu na zbyt przerażającą atmosferę. Zresztą nawet ci, którzy wytrzymują, często wychodzą spoceni i zapłakani. A ty? Odważysz się?

Specjaliści od podróżowania z AccorHotels zapraszają na wycieczkę szlakiem warszawskich domów grozy!


Fear Zone

  • ul. Dowcip 4, Warszawa

Fear Zone to dom grozy urządzony w opuszczonym schronie w samym centrum stolicy. Trasa prowadzi około 10 metrów pod ziemią. Jej przejście zajmuje mniej więcej 30 minut. Uczestnicy są wprowadzani do schronu grupami, wyposażeni jedynie w latarki. Ich zadaniem jest zmierzenie się z niespodziankami, które czekają w nawiedzonym schronie, i przejście całej trasy. Po drodze muszą nie tylko pokonać strach, lecz również rozwiązać całe mnóstwo zagadek, by znaleźć klucze do kolejnych pomieszczeń.

Bardziej strachliwi uczestnicy mogą skorzystać z opcji soft.


Horror House

Horror House ma dwie lokalizacje:

  • Rzeźnia, ul. Wąski Dunaj 12/18 (wejście od podwórka), Warszawa,
  • Psychiatryk, ul. Nowy Świat 52 (piwnica, wejście od podwórka), Warszawa.

Zadanie polega na przejściu kilku pomieszczeń – z każdego z nich trzeba się wydostać, odnajdując klucz do drzwi. Przydaje się więc nie tylko zimna krew, lecz także zdolność logicznego myślenia i umiejętność współpracy. Przejście trasy trwa około 20 minut.

Domy grozy, oprócz wycieczek grupowych, oferują również organizację imprez firmowych i integracji. W końcu nic tak nie zbliża współpracowników jak wspólna pogoń za zombie!

Zobacz też hotele w Warszawie znajdujące się w pobliżu domów grozy:

  • Novotel Warszawa Centrum,
  • Mercure Warszawa Centrum,
  • Mercure Warszawa Grand,
  • ibis Warszawa Centrum.

Dodaj komentarz