kapelusz-aparat-torba-buty

Gdzie tanio polecieć zimą i jesienią?

Artykuł zaktualizowany 4 lutego 2021


Dzięki bogatej ofercie tanich linii lotniczych coraz więcej osób decyduje się na częstsze wycieczki zagraniczne oraz wakacje nawet w odległych zakątkach świata. Oferty tanich lotów są dostępne przez cały rok, jednak poza sezonem wakacyjnym, a więc zimą i jesienią, jeszcze bardziej rośnie szansa na znalezienie niezwykle atrakcyjnych okazji. Gdzie zatem można tanio polecieć w listopadzie, grudniu i styczniu? Odpowiedź znajdziecie w naszym artykule.


Jak szukać tanich lotów?

Przeszukiwanie rozkładów lotów na stronach konkretnych przewoźników jest zadaniem dość żmudnym, dlatego lepiej skorzystać z gotowych rozwiązań, a więc narzędzi takich jak wyszukiwarki lotów. Korzystając z nich możemy wybrać dowolne lotnisko, z którego chcielibyśmy wylecieć oraz dowolny cel podróży, a znalezieniem najtańszych ofert zajmie się za nas specjalnie w tym celu napisany program. Wyszukiwarki tanich lotów na wakacje znajdują się na wielu stronach internetowych, jedną z nich jest https://www.esky.pl/tanie-loty. Działają absolutnie bezpłatnie, a do tego są proste w obsłudze.


Gdzie tanio polecieć zimą i jesienią?

Wiele osób zastanawia się, który kierunek zapewni im tani i atrakcyjny pobyt. Oczywiście odpowiedź uzależniona jest od bardzo wielu czynników związanych z osobistymi preferencjami dotyczącymi np. tego czy wolimy aktywnie spędzać czas, czy raczej leniwie, lub czy lepiej czujemy się w mieście czy na łonie natury. Bardzo popularne są weekendowe wycieczki do różnych europejskich miast. Przeloty w niezwykle atrakcyjnych cenach są m.in. do takich miejsc jak Mediolan, Rzym, Barcelona, Londyn, Budapeszt, Amsterdam i wielu innych. Zwiedzanie tego typu miast może być udane nawet podczas jesienno-zimowych dni.

Chcąc poczuć jeszcze dotyk gorących promieni słonecznych na skórze i nacieszyć się kąpielami w rozgrzanej morskiej wodzie warto rozważyć urlop w nieco bardziej odległych miejscach. Państwem znajdującym się w granicach Unii Europejskiej, które nawet w listopadzie zachwyca wspaniałą pogodą jest Malta. Niektórzy twierdzą, że kąpiel w morzu jest tam możliwa nawet w grudniu. W okresie zimowym wiele osób decyduje się też na wakacje w krajach afrykańskich, to także dobry czas na odkrycie piękna Izraela czy Jordanii.


Jak szukać tanich lotów na wakacje?

Zanim rozpoczniemy poszukiwania tanich biletów lotniczych, warto mieć na uwadze kilka istotnych kwestii. Przede wszystkim loty warto rezerwować ze sporym wyprzedzeniem. Korzystając z wyszukiwarek tanich lotów można zauważyć, że najtańsze oferty to te, z których będzie można skorzystać za 3-4 miesiące.

Drugą sprawą jest bagaż. Polityka bagażowa tanich linii lotniczych co jakiś czas się zmienia, dlatego trzeba być przygotowanym na to, że nawet bagaż podręczny może być dodatkowo płatny. Nie są to duże sumy, jednak warto zwrócić na nie uwagę. Istotne są również wymiary bagażu oraz jego waga, gdyż przekroczenie tych wytycznych może skutkować dodatkowymi kosztami.

Jeśli chcemy znaleźć naprawdę tanie loty, to starajmy się nie robić tego wieczorami ani w weekend, gdyż bardzo często linie lotnicze podnoszą w tych momentach ceny, zdając sobie sprawę, że wtedy najwięcej osób dokonuje zakupów biletów.


 

Dodaj komentarz