wordpress

Dlaczego warto wybrać WordPress do własnej strony www?

Artykuł zaktualizowany 4 maja 2022


Decydując się na prowadzenie własnej strony www musimy wybrać jeden z systemów budowania stron internetowych. Wśród dostępnych opcji istnieje jedna, na której zbudowano obecnie ponad 60 procent wszystkich stron internetowych na świecie. Mowa oczywiście o WordPressie. Czym jest i dlaczego właśnie dlatego ten CMS jest dobrym wyborem? Przekonajmy się.


Zacznijmy od przypomnienia czym właściwie jest WordPress. Mówiąc najprościej, jest to system zarządzania treścią na stronach www, który cieszy się obecnie największą popularnością. Początkowo WordPress stworzony został przede wszystkim z myślą o blogowaniu i publikowaniu w sieci tekstów obecnie znajduje znacznie szersze zastosowanie. W dzisiejszych czasach strony postawione na systemie WordPress posiadają wielkie przedsiębiorstwa i małe firmy, wciąż służy osobom prywatnym do prowadzenia swoich blogów, dzięki odpowiednim wtyczkom Wodrpress może sprawdzić się jako sklep internetowy, może być również narzędziem, na którym zbudujemy swoje portfolio oraz wiele innych witryn internetowych. Sprawdźmy jednak, jakie są jego najmocniejsze strony.

Popularność

Pierwszą zaletą systemu WordPress jest jego ogromna popularność. Przewaga nad innymi CMSami wykorzystywanymi do tworzenia różnorodnych stron internetowych jest obecnie miażdżąca. Wydawać by się mogło, że nie ma to żadnego wpływu na użytkowników. Nic bardziej mylnego. Tak duża obecność na rynku oraz ciągle rosnąca popularność sprawiają, że system jest cały czas rozwijany i udoskonalany. Możemy więc mieć pewność, że nie tylko nie zniknie z rynku wymuszając na nas zmiany ale również będzie jeszcze bardziej dopasowany do naszych potrzeb.

Intuicyjna obsługa

Kolejną zaletą korzystania z systemu WordPress jest fakt, że jest to rozwiązanie darmowe, z którego może skorzystać każdy. Istnieje bowiem możliwość wyboru jednego z setek darmowych szablonów strony i publikowanie na domenie wordpress.com. Jednocześnie jednak WordPressa możemy używać na własnym hostingu, posiadając własną domenę oraz całkowicie indywidualny wygląd strony. Nie bez znaczenia jest również fakt, że obsługa WordPressa jest niezwykle prosta i nie wymaga od nas posiadania specjalistycznej wiedzy. Panel administracyjny jest przejrzysty, intuicyjny i czytelny. Dzięki temu, gdy chcesz zmienić coś na swojej stronie lub po prostu dodać nowe treści – nie musisz korzystać z pomocy specjalistów.

Wszechstronność i elastyczność

Jak wspominaliśmy na wstępie WordPress to system CMS, który daje ci możliwość stworzenia każdego praktycznie rodzaju strony internetowej: wizytówki firmy, strony osobistej, portfolio, forum internetowego czy sklepu. Co więcej, możesz dopasowywać funkcjonalności systemu do swoich potrzeb dzięki wtyczkom. Są to gotowe rozwiązania, dzięki którym strona może być np. lepiej rozbudowana pod kątem SEO czy tłumaczona na inne języki. Wtyczki pomagają również tworzyć integrację, programy afiliacyjne, formularze kontaktowe oraz wiele innych, dodatkowych usprawnień działania strony.

Jak więc widzisz, system WordPress to rozwiązanie, z którego z całą pewnością będziesz zadowolony.

Artykuł powstał we współpracy z Wphocus.com

One thought on “Dlaczego warto wybrać WordPress do własnej strony www?

  1. System wordpress jako początkowo stricte blogowy rozrósł się niesamowicie właśnie dzięki wolnemu źródłowi. To pozwala na ewaluacje i dostępność wszelkiego rodzaju wtyczek i szablonów (skórek, tematów).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *