mezczyzna trzyma kaska

Dlaczego warto postawić na hale stalowe w swoim biznesie?

Artykuł zaktualizowany 20 czerwca 2020


Hale stalowe to innowacyjne rozwiązanie, które w ekspresowym tempie zyskały zwolenników. Są doskonałą alternatywą dla murowanych budynków w wielu branżach i z roku na rok je zastępują. Ich główną zaleta jest przede wszystkim uniwersalność. Dlaczego jeszcze warto wybrać hale stalowe?


Zastosowanie hal stalowych

Hale stalowe są bardzo uniwersalne. Dzięki temu znalazły zastosowanie w wielu branżach.  Konstrukcje te często wykorzystuje się jako magazyny. Zbudowana ze stali hala magazynowa jest funkcjonalna, a jej budowa zdecydowanie szybsza i tańsza niż w przypadku hal murowanych. Są coraz częściej wykorzystywane w rolnic nie. Głównie ze względu na ich wszechstronność. Mogą służyć jako stalowe kurniki, chlewy czy nawet stajnie, ale również  jako magazyn na  owoców i warzyw.

Co więcej, służą również do przechowywania maszyn. Hale przemysłowe ze stali mogą również  być wykorzystane w innych branżach. Konstrukcje stalowe sprawdzą się jako pawilony handlowe, hangary lotnicze czy warsztaty.

Jakie są zalety hali stalowej? 

Konstrukcje stalowe pełnią takie same funkcje jak murowane. Jednakże sam proces ich projektowania, a także budowy jest o wiele prostszy, a przede wszystkim szybszy. Te dwie zalety sprawiły, że hale te są coraz chętniej wybierane przez przedsiębiorców. Ponadto, mają wiele innych zalet:

  • krótki czas budowy –  to największa zaleta ze wszystkich. Budowa trwa od jednego do kilku miesięcy. Na ostateczny czas wpływa m.in. wielkość obiektu, stopień trudności projektu, a także odpowiednio wykwalifikowana ekipa,
  • niska cena – w porównaniu do hal murowanych, konstrukcje stalowe są tańsze. Cena uzależniona jest m.in.  od wielkości oraz przeznaczenia hali, a także dodatkowego wyposażenia.
  • możliwość demontażu – ich dużym atutem jest możliwość zdemontowania hali,  a następnie przeniesienie jej lub sprzedanie. Dzięki temu przedsiębiorca może odzyskać część poniesionych kosztów do jej budowy.,
  • uniwersalność – konstrukcje ze stali są na tyle uniwersalne, że sprawdzają się w wielu branżach m.in. 
  • niskie koszty utrzymania – samo postawienie hali jest niedrogie, tak samo jak jej utrzymanie. 

Hale stalowe na miarę

Mnogość korzyści, jakie niosą za sobą konstrukcje ze stali, sprawiła, że coraz więcej przedsiębiorców ostatecznie się na nie decyduje. Oprócz zalet, jakim jest oszczędność czasu czy niski koszt budowy oraz otrzymania, atutem jest także możliwość dopasowania hali do osobistych wymagań i preferencji. To niezwykle istotne, ponieważ każda branża potrzebuje czegoś innego. Firmy, które mają w ofercie hale stalowe np. https://www.frisomat.pl/, umożliwiają optymalizacje hal do potrzeb przedsiębiorcy.

W rezultacie przedsiębiorca otrzymuje halę, która jest przeznaczona do prowadzonej przez niego działalności. Warto jednak mieć na uwadze, że wszelkie indywidualne ustalenia, wpływają na ostateczną cenę. Mimo to, sam koszt budowy oraz utrzymania hali, oszczędność czasu, zdecydowanie przemawiają na korzyść hal stalowych i są lepszym wyborem niż konstrukcje murowane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *