podolog

Dlaczego kobiety tak często odwiedzają gabinet podologa?

Artykuł zaktualizowany 20 kwietnia 2021


Dla kobiet wygląd jest naprawdę ważny. Chcą one ładnie wyglądać głównie dlatego, że dzięki temu czują się bardziej pewne siebie i mają po prostu lepsze samopoczucie. Nie ma w tym zupełnie nic złego – do momentu, gdy ktoś nie zaczyna od nas oczywiście wymagać, abyśmy zawsze wyglądały idealnie i nigdy nie okazywały żadnych słabości. W takich sytuacjach mamy prawo protestować, bo nie ma przecież żadnego faktycznego “ideału” urody, który trzeba naśladować.


Nie zmienia to jednak faktu, że kobiety mogą o siebie dbać – w takim stopniu, w jakim im to odpowiada. Dlatego też są one częstymi gości w gabinetach podologów. Już tłumaczymy, czym zajmuje się taki specjalista. Jeżeli wydaje Ci się, że nie jest to lekarz – masz racje. Podolog to po prostu specjalista od stóp, czyli osoba, która ma bardzo dużą wiedzę na temat ich pielęgnacji. Podologia to dziedzina kosmetologii, więc na pewno można łatwo się domyślić, że taki specjalista pomoże nam w pielęgnowaniu naszych pięt i skóry na stopach – a to z tym mamy najczęściej problem. 

Kobiety nie lubią swoich stóp 

Nie dotyczy to tak naprawdę tylko kobiet, bo mężczyźni również niezbyt chętnie pokazują je publicznie. Dlaczego tak jest? Ponieważ często mamy jakieś problemy ze stopami, które wymagają dłuższego leczenia i powodują, że nie chcemy, aby ktokolwiek je oglądał. Może to być chociażby grzybica. Jeżeli nasza skóra pomiędzy palcami jest popękana, swędzi i piecze – na pewno nie będziemy zakładać wtedy klapek i chodzić boso po mieszkaniu swoich przyjaciół.

Tak samo w przypadku odcisków i haluksów. A to właśnie kobiety walczą z tym najczęściej. Zarówno odciski, jak i haluksy mogą być efektem noszenia szpilek oraz po prostu źle dobranych butów – a często nosimy takie tylko dlatego, że bardzo nam się podobały i akurat pasowały do sukienki. Widzimy więc dokładnie, dlaczego kobiety często przychodzą do podologa – jest im bardziej potrzebna jego pomoc.  

Wygląd stóp jest ważny 

Podolog pomaga nie tylko z poważnymi dolegliwościami – ale także z błahostkami. Sucha skóra na piętach, popękane fragmenty, rogowacenie. Może się wydawać, że jest to mało istotne, ale dlaczego z tym nie walczyć? Tym bardziej, jeżeli z powodu czegoś takiego wstydzimy się pójść na basen lub latem wybrać się na plaże. Podolog to zawód kosmetyczny, więc możemy z niego korzystać tak samo, jak korzystamy z pomocy manikiurzystki – nie potrzebujemy żadnego konkretnego powodu do tego, aby o siebie dbać. 

Dodaj komentarz