diamentowe cięcie w betonie

Jak odbywa się cięcie w betonie?

Artykuł zaktualizowany 4 lutego 2021


Mimo tego, że technologia diamentowa nie jest niczym nowym to zdecydowanie usprawnia każdą rozbiórkę czy przebudowę. Diamentowe tarcze przebijają się przez żelbeton niczym nóż przez masło, przy okazji są znacznie mniej uciążliwe od tradycyjnych prac.


Zalety cięcia diamentowego

Sprzęt wyposażony w diamentowe tarcze czy wiertła, przetnie czy przebije każdy używany w budownictwie materiał. Beton, żelbeton, cegła czy kamień, żadne z tych materiałów nie stanowi dla nich wyzwania. Jest to zdecydowanie najszybszy sposób na przeprowadzenie remontu, bez niepotrzebnego, dodatkowego irytowania naszych sąsiadów.

Cięcie diamentowe jest najcichszym z dostępnych sposób na przeprowadzenie podobnych prac. Wywiercenie otworów w żelbetonowych ścianach odbywa się błyskawicznie, cicho i zdecydowanie ogranicza generowanie pyłu, tak charakterystycznego dla wszystkich remontów.

Specjaliści z firmy Rcut.pl posiadają wieloletnie doświadczenie w przeprowadzeniu podobnych prac i dysponują przy tym najnowszym, atestowanym sprzętem pozwalający na pracę w technice diamentowej.


Ten artykuł Ciebie zainteresuje – Jakie są rodzaje i zastosowania filtrów przemysłowych?


Dlaczego cięcie diamentowe wypiera inne metody?

Planujecie dodatkowe wejście na balkon czy niemal całkowitą zmianę układu mieszkania? Cięcie w betonie za pomocą technologi diamentowej jest zdecydowanie godną polecenia metodą, która ułatwi życie Wam i nie uprzykrzy go sąsiadom, którzy mogą skarżyć się na hałas i pył, tak popularny w trakcie tradycyjnych remontów.

Technika diamentowa charakteryzuje się:

  • Niskim poziomem hałasu w stosunku do standardowych technik i narzędzi stosowanych w trakcie zwyczajnych robót budowlanych;
  • W trakcie stosowania tej techniki nie ma możliwości naruszenia konstrukcji budynku i nie powstają pęknięcia;
  • Otwory wykonywane za pomocą tej technologi nie wymagają wykończenia ani szlifowania i są gotowe do wykorzystania zaraz po wywierceniu;
  • Jest w powodzeniem używana przy wierceniu w praktycznie wszystkich materiałach używanych w budownictwie;
  • Stosowana technika nie powoduje wibracji, które mogą powodować trwałe uszkodzenia materiałów i konstrukcji stałych;
  • Technika pozwala na wykonywanie otworów w różnych wariantach, niemożliwych do wywiercenia przy wykorzystaniu innych technik;
  • Ta technika należy do najbezpieczniejszych, choćby dzięki chłodzeniu tarcz wodą. Pozwala to na wykonywanie precyzyjnych cięć przy minimalnym nagrzaniu tarczy i ciętej powierzchni.

Powyższe zalety i wiele innych predystynują cięcie techniką diamentową to najlepszej, najbezpieczniejszej i najmniej inwazyjnej formie technice cięcia w obecnym czasie. Nie jest to technologia pozbawiona wad, ale zdecydowanie wykorzystanie jej przy remontach czy budowach jest doskonałym wyborem, który zaowocuje świetnym efektem końcowym, niezależnie od rodzaju wykonywanego remontu.


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *