zmęczony mężczyzna przed laptopem

Czym jest resveratrol?

Artykuł zaktualizowany 4 lutego 2021


Dzisiejsze czasy wymagają od ludzi zwiększonego dbania o zdrowie, gdyż bez tego można łatwo popaść w poważne, przewlekłe problemy ze swoim organizmem. Lek jak Pterostilben czy Resveratrol to środki chemiczne określane mianem nutroceutyków, który mają dobroczynny, ogólnoustrojowy wpływ na zdrowie człowieka i pozwala zachować organizm w homeostazie.


Stres i zmęczenie naszym największym wrogiem

Największym zagrożeniem dla człowieka jest połączenie nadmiernej ilości stresu, spowodowanego zmęczeniem psychicznym w pracy, a także innymi czynnikami środowiskowymi, na które człowiek ma nieco większy wpływ. Jest to ekspozycja na powietrze niskiej jakości, które wpływa destrukcyjnie na ludzki organizm, a także bardziej prozaiczne rzeczy, takie jak na przykład słabej jakości dieta. Razem z chronicznym niedosypianiem powoduje to występowanie narastającego stresu oksydacyjnego, z którym można walczyć za pomocą organicznego związku chemicznego, wspomnianego wyżej. Sam stres oksydacyjny wpływa na organizm ogólnoustrojowo i sieje w nim spustoszenie na poziomie komórkowym.


Czym jest taki nutroceutyk?

Zoptymalizowanie trybu życia, tak by było ono bardziej przyjazne dla organizmu, a także wprowadzenie suplementacji, takimi środkami jak Resveratrol w formie tabletek, lub w formie naturalnych składników diety jest sposobem na to, by skutecznie walczyć z negatywnymi skutkami kiepskiego środowiska, w którym się żyje. Jest to naturalny środek, który występuje w dużej ilości w skórce winogron, dlatego też często jest przywoływany jako bardzo zdrowy składnik czerwonego wina.

To właśnie ten związek chemiczny odpowiada za potoczne stwierdzenie, że wino w umiarkowanych ilościach jest bardzo zdrowe. Można go jednak również przyjmować w formie tabletek, jeśli ma się większe zapotrzebowanie na antyoksydanty i nie jest się w stanie dostarczyć ich w odpowiedniej ilości z pożywienia.


Efekty spożywania antyutleniaczy

Przyjmowanie z dietą oraz z suplementami dużych ilości antyutleniaczy, takich jak Resveratrol spowoduje zwiększenie witalności organizmu oraz nagły przypływ energii. Pozytywne rezultaty mogą wystąpić już po kilku dniach od rozpoczęcia regularnej suplementacji. W dłuższej perspektywie środek ten będzie działał przeciwzapalnie, także zwiększy odporność układu immunologicznego, co pozwoli na uniknięcie wielu chorób zakaźnych, a także przewlekłych. Jest świetny sposób na prewencję chorób układu krążenia zarówno zanim się pojawią, a także już po ich zdiagnozowaniu.


 

Dodaj komentarz