kawa i cannabis

Coffee Canna, z miłością do kawy

Artykuł zaktualizowany 3 października 2021


Kawa, ten aromatyczny napój wita o poranku miliony osób na całym świecie. Wielu z nas nie wyobraża sobie dnia bez jej wyjątkowego smaku i zapachu. Ten mocny i aromatyczny afrodyzjak stawia na nogi, pobudza do działania,  dodaje energii i pozwala sprostać trudom dnia codziennego.

Wiele się pisze w prasie i Internecie na temat jej zalet i wad. Jedni odradzają nam picie małej czarnej, bo uzależnia, drudzy zaś zachwalają jej walory smakowe i odżywcze. Dlatego pijąc kawę, nie wiesz, czy wpływa ona pozytywnie na twój organizm, ale dobrze się czujesz z filiżanką mocnej kawy o poranku.


A gdyby tak połączyć dobre samopoczucie, energię i moc kawy z prozdrowotnymi właściwościami konopi włóknistych (Cannabis Sativa L) ? Otóż jest to możliwe i my jako firma wspierająca branżę produkcji konopi włóknistej, przygotowaliśmy  niezwykły projekt dla wszystkich miłośników kawy. Ale zanim przejdziemy do sedna sprawy, przedstawimy naszą wyjątkową działalność.

Kim jesteśmy i co robimy?

Prozdrowotne właściwości konopi włóknistych obecnie są odkrywane przez naukowców na  ogromną skalę. W prasie w internecie podawane są nowe publikacje na temat działania i możliwości szerokiego zastosowania tej rośliny w medycynie do zwalczania wielu cywilizacyjnych chorób i nie tylko. Konopie jest  stosowane również w innych gałęziach przemysłu, jako surowiec. Roślina ta daje się wykorzystać od liścia i łodygi po sam korzeń.

Jako firma konsultingowa Orbis Cannabis jesteśmy pierwszą taką spółką, która jest wyspecjalizowana w obsłudze inwestorów rynku konopnego w Polsce i na terenie Unii Europejskiej. Zajmujemy się analizą rynku konopnego, czyli badamy procesy technologiczne, produkty i możliwości handlowe. Doradzamy w zakresie wyboru wykonawców, producentów i odbiorców produktów konopnych w Polsce i zagranicą oraz ich oceną. Naszym klientom, rolnikom i przedsiębiorcom produkującym konopie włókniste,  również służy pomocą w zakresie prawnym. Więcej o działalności naszej firmy dowiesz się na stronie www.orbiscannabis.pl.

Coffee Canna – z miłością do kawy

To nasz sztandarowy projekt crowdfundingowy, który uruchomiliśmy na portalu PolakPotrafi.pl. Jego celem jest połączenie wyjątkowej  kawy, będącej mieszanką aromatycznych i wyselekcjonowanych ziaren kawy 100 % arabica i robusta, z tym co najbardziej wartościowe jest w konopi włóknistej.

Nasz projekt zakłada  produkcję wartościowej kawy ziarnistej i mielonej w połączeniu z wysokiej jakości konopi włóknistej, która ma trafić do każdego kawosza, kawiarni i restauracji. W tym celu zbieramy środki na zakup:

  • ziaren kawy z wybranej plantacji
  • przeprowadzenie w pełni upraw konopi włóknistej. Obecnie mamy ekologiczne plantacje tejże rośliny na Warmii i Mazurach. Zakup również surowca od sprawdzonych rolników ekologicznych, w razie zwiększenia produkcji.
  • połączenie i konfekcjonowanie naszego produktu oraz dopracowanie jego receptury. Produkcja pysznej kawy, połączonej z tym co najlepsze w konopi włóknistej oraz jej promocja, tak by mogła trafić do każdego porannego kubka w Polsce i zagranicą.

Dla wszystkich wspierających naszą kampanię przewidzieliśmy szereg nagród. Wejdź i dowiedz się więcej o naszym projekcie https://polakpotrafi.pl/projekt/coffee-canna-z-milosci-do. Zapraszamy do wspierania nas przy tym innowacyjnym projekcie!

Dodaj komentarz