Co zyskujesz, uczestnicząc w programach lojalnościowych?

Artykuł zaktualizowany 30 lipca 2020


Programy lojalnościowe stają się coraz popularniejsze w naszym kraju. Niemal każda większa sieć sklepów oferuje swoim klientom tego rodzaju benefity. Bardzo ciekawym rozwiązaniem staje się jednak korzystanie z programów multipartnerskich, w których, mając jedną kartę, możesz zbierać punkty w wielu sklepach. Co dokładnie zyskujesz, uczestnicząc w takim programie?


Programy multipartnerskie – jedna karta lojalnościowa, wiele możliwości

Obecnie w Polsce działa wiele programów lojalnościowych. Zazwyczaj sieci sklepów proponują swoim klientom udział w programach przygotowanych specjalnie dla danego sklepu. O wiele ciekawszą opcją są jednak programy multipartnerskie, czyli takie, które wokół siebie skupiają wiele różnych podmiotów z najróżniejszych dziedzin. Przykładem może być PAYBACK, który pokazuje różne możliwe opcje gromadzenia punktów na platformie PAYBACK Ekstra. Do partnerów Programu zaliczają się m.in. sklepy spożywcze, z asortymentem RTV i AGD, produktami dla zwierząt, a także meblowe lub z odzieżą. Wśród nich można znaleźć też punkty usługowe różnego rodzaju oraz instytucje kulturalne. Uczestnicząc w programie multipartnerskim, masz więc znacznie więcej okazji do zbierania punktów niż w przypadku uczestnictwa w programie wyłącznie jednego sklepu.

Wymiana punktów na atrakcyjne nagrody rzeczowe lub vouchery

Szybsze zbieranie punktów w programach multipartnerskich to możliwość szybszego odebrania przewidzianych w nich nagród. Zazwyczaj nagrody lojalnościowe mają formę rzeczową. W przypadku PAYBACK po uzbieraniu odpowiedniej liczby punktów po prostu zamawiasz wybraną przez siebie nagrodę ze strony internetowej Programu. Ciekawą opcją jest możliwość wymiany zgromadzonych na koncie punktów oraz ewentualne dopłacenie brakującej kwoty w wybrany przez siebie sposób, np. przelewem. Pozwala to na szybsze odebranie droższej nagrody, nawet jeśli jeszcze nie zebrałeś wymaganej liczby punktów. Inną formą bonifikaty może być odebranie za punkty vouchera na określoną kwotę. Taki bon jest doskonałym pomysłem na prezent na różne okazje.

Obniżanie wartości rachunków za zakupy przy pomocy punktów lojalnościowych

Inną ciekawą opcją, którą zyskujesz, uczestnicząc w programie lojalnościowym, jest możliwość obniżenia rachunku w sklepie partnerskim za pomocą punktów. Pamiętaj, żeby wcześniej sprawdzić, który sklep oferuje taką możliwość i jak przeliczane są punkty na złotówki. Jeżeli chcesz skorzystać z takiej opcji, zgłoś to odpowiednio wcześnie kasjerowi, jeszcze przed sfinalizowaniem transakcji. Powiedz też, ile punktów chcesz wykorzystać do obniżenia rachunku za bieżące zakupy.

Dodaj komentarz