biale zeby

Co warto wiedzieć o wybielaniu zębów?

Artykuł zaktualizowany 2 czerwca 2021


Wybielanie zębów jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów stomatologii estetycznej. Dzięki temu zabiegowi szybko można poprawić wygląd naszego uśmiechu. Na czym polega wybielanie zębów w gabinecie dentystycznym?


Przed wybielaniem zębów

Warto pamiętać o tym, że przed wybielaniem zębów koniecznie należy wyleczyć wszystkie ubytki. Jeżeli masz założone licówki lub wypełnienia widoczne z przodu zęba, wówczas warto pamiętać o tym, że ich kolor nie ulegnie zmianie. Nie da się bowiem wybielić materiałów używanych przez stomatologów. Aby zęby te nie odróżniały się kolorem od reszty zębów, trzeba będzie wymienić wypełnienie lub licówki. Warto także pamiętać o tym, że to stomatolog najlepiej oceni, jaki sposób wybielania zębów będzie najbardziej odpowiedni.

Przebieg zabiegu wybielania zębów

Sam zabieg wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym nie trwa długo i już w czasie jednej wizyty można uzyskać zadowalający efekt. Jeżeli jednak zastosowana metoda będzie inna – na przykład wybielanie nakładkowe – wówczas dłużej będziemy musieli poczekać na ogólne efekty. Sam zabieg wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym jest krótki i bezbolesny. Po zabiegu niektóre osoby mogą odczuwać chwilową nadwrażliwość zębów na pokarmy zimne i gorące, jednak jest to przemijające.

Po zabiegu wybielania zębów

Aby jak najdłużej utrzymać efekt wybielenia zębów, warto pamiętać o tym, że bezpośrednio po zabiegu należy stosować białą dietę. Unikać należy kawy oraz herbaty, a także wszystkich potraw, które mogą zafarbować zęby, takich jak na przykład jagody czy buraki. Unikać należy także palenia papierosów. Osoby, które decydują się na wybielenie zębów powinny pamiętać, że po pewnym czasie zęby znów stracą biały kolor i zabieg należy wówczas powtórzyć. Efekt pięknych zębów po wybieleniu utrzymuje się około roku.

Jeżeli jednak nie chcesz radykalnie zmieniać koloru swoich zębów, wówczas skorzystaj z past wybielających, które dostępne są w drogeriach lub aptekach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *