bol brzucha

Co stosować, kiedy boli brzuch?

Artykuł zaktualizowany 12 kwietnia 2021


Z dolegliwościami jelitowymi boryka się dzisiaj wiele osób. Tego typu bóle są najczęściej efektem nieprawidłowej diety oraz towarzyszącego nam na co dzień stresu. Jak temu zaradzić? Najlepiej zlikwidować przyczynę bólu. Doraźnie można też skorzystać z leków przeciwbólowych. Który preparat jest godny polecenia? Na to pytanie odpowiadamy w naszym artykule.


Najpierw skonsultuj się z lekarzem

Oczywiście w przypadku każdej dolegliwości bólowej warto skonsultować się z lekarzem. Szczególnie wtedy, gdy borykamy się z nią przed kilka dni albo ból ma charakter nawracający. Przed podjęciem jakiegokolwiek leczenia należy bowiem ustalić jego przyczynę. Może być ich wiele. Winowajcą takiego stanu rzeczy wcale nie muszą być wyłącznie zaburzenia jelitowe. Rozmaite schorzenia generują bóle brzucha. Wykluczając natomiast potencjalne powody złego samopoczucia, inne niż dolegliwości jelitowe, pomocnym środkiem może okazać się lek na ból brzucha Tribux Bio.

Kiedy stosować Tribux Bio?

Lek Tribux Bio wskazany jest przy zaburzeniach trawienia, objawiających się uczuciem pełności, wzdęciami, nudnościami, a także bólami brzucha. Można go również stosować w zaburzeniach czynności układu pokarmowego wywołanych stresem, w tym przy biegunce oraz zaparciach. Produkt ten przeznaczony jest do leczenia doraźnego, krótkotrwałego. Można go stosować przy zaburzeniach jelitowych utrzymujących się maksymalnie przez trzy dni. Po tym czasie bezwzględnie należy skonsultować się z lekarzem.

Jak działa trimebutyna?

Lek Tribux Bio sprzedawany jest w aptekach w wygodnej formie tabletek. W opakowaniu znajduje się 10 sztuk, zawierających odpowiednią dawkę, czyli 100 mg Trimebutyny maleinianu. To syntetyczny agonista obwodowych receptorów opioidowych. Działa bezpośrednio na mięśnie gładkie przewodu pokarmowego i reguluje zaburzenia czynności motorycznej. Nie ma przy tym wpływu na ośrodkowy układ nerwowy. Trimebutyna w przeciwieństwie do innych opioidów, w tym między innymi morfiny i kodeiny, charakteryzuje się zarówno działaniem pobudzającym, jak i hamującym perystaltykę przewodu pokarmowego.

Jak stosować Tribux Bio?

Tribux Bio może być stosowany zarówno u dorosłych, jak i u dzieci powyżej 12 roku życia. U dzieci nie należy jednak przekraczać dawki 6 miligramów na kilogram masy ciała na dobę. Tabletki należy przyjmować w całości, popijając szklanką wody. Warto przy tym podkreślić, że jedynymi przeciwwskazaniami do stosowania preparatu są nadwrażliwość na substancję czynną lub pomocniczą, obecną w leku, a także ciąża.

OSTRZEŻENIA

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

One thought on “Co stosować, kiedy boli brzuch?

  1. Mnie bolał brzuch, ale było to spowodowane zaparciami. Ból i dyskomfort były na porządku dziennym i bardzo dokuczały. Stosowałam wiele metod, ale skuteczne okazały się dopiero czopki evaqu. Działają szybko bo już w przeciągu kilkunastu minut po aplikacji, są naturalne i bezpieczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *