mężczyzna z brodą

Jak dbać o męski zarost?

Artykuł zaktualizowany 4 lutego 2021


Brodę noszą niemal wszyscy, czy to młodzi, dojrzali czy w całkiem podeszłym wieku. Ten niewątpliwie monumentalny atrybut męskości powrócił do łask.

Pamiętajcie, że to broda wybiera nas a nie my brodę. Każdy z nas może ją mieć, należy jednak pamiętać o regularnych wizytach u barbera i o stosowaniu dedykowanych kosmetyków, które sprawią, że Twoja będzie wyglądać tak jak powinna, czyli EPICKO.


Dlaczego mężczyźni zapuszczają brodę?

Dla wielu mężczyzn broda jest to wyłącznie przejściowa moda, która niedługo przeminie a wraz z nim nastąpi „zabójstwo” długo hodowanej brody. Jednak dla nielicznych jest to manifest ich męskości i unikalności, poglądów czy podejścia do życia. Mówi się, że apetyt rośnie w miarę jedzenia, w tym przypadku w miarę zapuszczania.

5 powodów dlaczego mężczyźni zapuszczają brodę

  • Czujesz, że powinieneś coś zmienić? Broda to braterstwo, broda to bunt i rebelia. Nie wahaj się ani chwili dłużej!
  • Chcesz poczuć się jak wiking na smaganym przez morskie fale drakkarze lub jak drwal w środku dzikiej, niebezpiecznej puszczy? Sposób jest tylko jeden!
  • Gwarantowana, wzmożona atencją ze strony płci pięknej 😉
  • Jeżeli masz dziecinną buzię, zapuść zarost. Wybranka Twojego serca musi jakoś Ciebie odróżnić od teściowej
  • Skubanie brody w pozycji na „Myśliciela” Rodina sprawia, że z miejsca dostajesz +5 do inteligencji.

Tak całkiem serio spróbuj, sprawdź jak się czujesz i wyglądasz. Gwarantuję niesamowite przeżycia, emocje i wiele, wiele innych atrakcji w trakcie brodatej przygody!


Jak odpowiednio dbać o brodę?

Wraz z modowym boomem na bujny męski zarost, powstała osobna linia męskich kosmetyków do jej pielęgnacji. Liczne sklepy oferują olejki, balsamy, szampony i wiele innych pożytecznych kosmetyków, które znacząco ułatwią i wesprą właściwą pielęgnacją Twojego „krzaka”.

Niezbędnik każdego brodacza

Prawdziwy mężczyzna z krwi i kości, nie ma czasu na bzdury. Pamiętaj jednak o podstawach, takich jak woda i mydło. Jakie kosmetyki do brody trzeba mieć pod ręką?

  • Szampon do brody – to niezbędny kosmetyk w pielęgnacji męskiego zarostu. Doskonale nawilża i oczyszcza brodę. Po porządnym myciu, broda nabiera jedwabistej gładkości i połysku. Dodatkowo zmiękcza zarost co sprzyja jego układaniu za pomocą balsamu.
  • Balsam do brody – każda broda ma swój unikalny charakter. Niektóre układają się naturalnie, jednak większość z nich żyje własnym życiem. Sterczące, irytujące włoski potrafią wyprowadzić z równowagi każdego, nawet najspokojniejszego brodacza. Tutaj na ratunek przychodzi balsam do brody ( ewentualnie wosk ). Roztarty w dłoniach balsam nałóż na swoją brodę i dowolnie ją modeluj. Po takim zabiegu nawet najbardziej niesforna broda podda się Twojej woli. Najwyższej jakości balsamy są robione na bazie wosku pszczelego, który ma właściwości nawilżające i antyseptyczne.
  • Olejek do brody – stosuj go regularnie każdego ranka. Świetnie nawilża i odżywia, zarówno zarost jak i skórę pod nim. Zapobiega wysuszeniu skóry i dodatkowo zapobiega swędzeniu. Problem dotyczy zarówno początkujących jak i „starych” brodaczy. Olejek stosuj, najlepiej z samego rana, na świeżo umyty i wysuszony zarost. Gama zapachów dostępnych olejków jest niemal nieskończona. Uwielbiasz cytrusy? Odcieni zapachowych jest bez liku! Wolisz cieplejsze, bardziej dymne zapachy? Nie zawiedziesz się! Dobierz swój własny, unikalny zapach i ciesz się pachnącą, odżywioną brodą.
  • Kartacz, grzebień lub szczotka – regularne rozczesywanie brody to ABSOLUTNIE NIEZBĘDNY ZABIEG. Jest to szczególnie istotne dla mężczyzn z dłuższymi brodami. Regularne przeczesywanie brody zmniejsza tendencję do jej skręcania się i „kołtunienia”. W ten sposób możemy oporządzić brodę z samego rana, od razu po zastosowaniu innych kosmetyków. Sprawi to, że zostaną one równomiernie rozprowadzone po całej skórze i brodzie. Kartacz, czy innych przyrząd do rozczesywania powinniśmy mieć zawsze przy sobie. Nigdy nie wiadomo, kiedy broda postanowi się poskręcać, na złość właścicielowi.

 

One thought on “Jak dbać o męski zarost?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *