kolarstwo

Bonus STS na kolarstwo? Jak najbardziej!

Artykuł zaktualizowany 23 marca 2022


Te niejedno ma imię i typerzy w ramach omawianej dyscypliny sportowej mogą liczyć na wiele ciekawych zdarzeń. Zacznijmy od Mistrzostw Świata w Kolarstwie Szosowym, które od ponad dekady cieszą fanów jednośladu na całym świecie. Ostatnia edycja miała miejsce we wrześniu 2021 roku w Belgii. Zaznaczmy, że podczas tej imprezy reprezentacja Polski zdobyła brązowy medal, a wywalczyła go Katarzyna Niewiadoma w wyścigu ze startu wspólnego. Dodajmy, że był to pierwszy medal w historii startów Polek w tej konkurencji. 


Lista uczestników wydarzenia była bardzo długa, bo składała się z 907 osób (294 kobiety i 613 mężczyzn) z 75 reprezentacji. Mistrz świata w kolarstwie, a więc Francuz Julian Alaphilippe, zakończył swój start z czasem 5:56:34. Z kolei indywidualna jazda na czas elity padła łupem Włocha, Filippo Ganny. 

Wyścig ze startu wspólnego elity Michał Kwiatkowski zakończył na 36. miejscu, zaś w jeździe na czas uplasował się na 24. lokacie. Z kolei w drużynie mężczyzn Polacy finiszowali na 10. pozycji. Ta impreza nie przeszła bez uwagi typerów grający w legalnych polskich zakładach bukmacherskich. Gracze chętnie sięgali na przykład po bonus sts, a także promocje oferowane przez Fortunę i inne firmy bukmacherskie w naszym kraju. 

Zakłady kolarskie – Polacy stawiają przede wszystkim na Tour de Pologne

To impreza, która rokrocznie budzi w naszym kraju ogromne zainteresowanie i polscy kibice zdecydowanie nie mają się czego wstydzić. Flagową imprezą kolarską w naszym kraju jest Tour de Pologne, czyli wyścig, którego początki sięgają 1928 roku. Jednak to w ostatnich latach ranga wydarzenia stała się absolutną wagą ciężką. To wyścig prestiżowy, który pod kątem organizacji nie odbiega od największych przedsięwzięć Europy. O ile pierwsze skrzypce grają na Starym Kontynencie Tour de France, Giro d’Italia, czy Vuelta a Espana, polski wyścig jest w absolutnej czołówce. 

Podium klasyfikacji generalnej 2021: 

  • João Almeida
  • Matej Mohorič
  • Michał Kwiatkowski

– Dzięki tej imprezie wszyscy dobrze widzą, jak wiele zmian zaszło w naszym kraju. Tour de Pologne to nie tylko drogi, ale też rewelacyjne warunki hotelowe, czy tłumy kibiców. Dlatego warto pielęgnować tę polską perełkę – zauważa specjalista branży bukmacherskiej i sportowej, Amadej Walczak. 

Co oczywiste, w podobnym tonie wypowiada się dyrektor wyścigu, Czesław Lang. Znana postać kolarstwa, nie tylko w naszym kraju, ale i na całym świecie, zauważa że prawdziwą furorę zrobił Arłamów, a więc luksusowy hotel SPA z basenem wśród gór. To właśnie tam stacjonowały niektóre zespoły ceniące sobie tamtejszą gościnę. 

Jeśli chodzi o typerów sięgających po tę dyscyplinę sportową, w przypadku Tour de Pologne mogą liczyć na aktualne wyniki, jak również całą serię zdarzeń. Co więcej? Przykładowo w STS, rejestrując się i wpisując specjalny kod promocyjny, można uzyskać dodatkowy freebet. Z pewnością takie kody rabatowe będą dostępne tuż przed polskim wyścigiem kolarskim.

Inne wyścigi cieszące się wśród polskich bukmacherów dużą popularnością 

Wspominaliśmy już o największych i najważniejszych imprezach kolarskich, jakie składają się z wielu etapów. Ogromnym zainteresowaniem wśród polskich typerów cieszy się Tour de France, a więc szalenie prestiżowy wyścig dookoła Francji. To „Must Have” każdego sportowca tej dyscypliny sportowej, oczywiście poza Igrzyskami Olimpijskimi, które także tutaj wiodą zdecydowany prym. 

kolarstwo szosowe

Jeśli sięgniemy po historię, dowiemy się, że trwający aż trzy tygodnie Tour de France organizowany jest od początku XX wieku, a konkretnie od 1903 roku. Przez lata wyścig wyrabiał sobie markę i dziś to najważniejsze kolarskie wydarzenie świata. 

W ramach ciekawostki dodamy, że omawiane przez nas wydarzenie to także przykre wypadki skutkujące śmiercią uczestników. Jako pierwszy na tę listę wpisał się Francuz Adolphe Hélière, który w 1910 roku utonął w morzu w trakcie dnia odpoczynku. 25 lat później Hiszpan Francisco Cepeda, podczas zjazdu spadł z roweru uderzając głową o kamień i zmarł po trzech dniach. Przypomnijmy jeszcze rok 1967, bo to właśnie wtedy Anglik Tom Simpson zmarł wskutek zawału serca na podjeździe pod Mont Ventoux. W jego krwi znaleziono amfetaminę i alkohol. Ostatni śmiertelny przypadek na tym wyścigu miał miejsce w 1995 roku – Włoch Fabio Casartelli, jadąc bez kasku, upadł na zjeździe przy dużej prędkości. 

Miejmy nadzieję, że takie zdarzenia już nigdy nie będą miały miejsca, a fani kolarstwa będą mogli bez przeszkód obstawiać poczynania sportowców startujących w Tour de France. 

Kolarstwo torowe? Czemu nie! 

To właśnie kolarstwo szosowe najbardziej rozpala naszą wyobraźnię. Ta dyscyplina sprawia, że sami chcemy poczuć się sportowcami, dlatego wiatrówka rowerowa, szosówka, rękawiczki, kask i buty SPD to bardzo częsty zakup w polskich sklepach. 

 

Ale trzeba pamiętać też o innych sportach, gdzie wykorzystywane są jednoślady. Wśród nich znajdziemy kolarstwo torowe, które również możemy obstawiać w ramach zakładów bukmacherskich. Ten sport po raz pierwszy pojawił się na igrzyskach jeszcze w XIX wieków, zaś od 1920 roku jest stałym punktem programu. Uprawianie tej dyscypliny wymaga specjalnego toru, a także odpowiedniego sprzętu. 

 

Ponadto, popularnym sportem jest też kolarstwo górskie, czyli popularne MTB, ale też BMX. Idąc tym tropem, na coraz większym zainteresowaniu ze strony typerów i amatorów jednośladów zyskują kolarstwo przełajowe, downhill, czy enduro. 

Dodaj komentarz