komputery

APC to producent, który zapewni Ci nieprzerwaną energię dla Twoich urządzeń

Artykuł zaktualizowany 3 października 2021


Dziś nie tylko firmy, ale też gospodarstwa domowe są uzależnione od przewidywalnych dostaw energii elektrycznej. Przepływ informacji jest ważny nawet tam, gdzie na co dzień nie poświęca mu się zbyt wiele uwagi i przerwa w dostawie energii może uniemożliwić pracę, utrudnić nawiązanie kontaktu z bliskimi lub nawet narazić na szwank bezpieczeństwo finansowe. Dlatego zasilacze awaryjne są dziś koniecznością nie tylko w firmach.


UPS – rozwiązanie, na którym każdy skorzysta

Do niedawna UPS-y były rozwiązaniami, które rozpatrywano głównie z perspektywy średnich i dużych firm, uznając, że dla małego przedsiębiorstwa, a tym bardziej dla domu, są zwyczajnie za drogie. Zgoda – te najlepsze wymagają sięgnięcia dość głęboko do kieszeni, ale modele udostępniane przez firmę APC (pełny przegląd urządzeń na stronie https://www.senetic.pl/apc/) są najlepszym dowodem na to, że to mogą być najlepiej wykorzystane pieniądze.

  • W firmie UPS zapewni podtrzymanie działania nie tylko krytycznych systemów bezpieczeństwa, ale też da szansę na dokończenie, a przynajmniej zabezpieczenie prowadzonej pracy.
  • W małym przedsiębiorstwie UPS pozwoli zachować ciągłość działania przez czas niezbędny na przykład do dokończenia formalności związanych z obsługą zleceń.
  • W domu UPS chroni dane na komputerze wykorzystywanym przez domowników, może podtrzymać działanie sieci i zapewnić komfort w sytuacji przerwy w dostawie prądu.

Dlaczego właśnie APC?

Jak wybiera się telefon? Patrząc na tych, którzy na co dzień korzystają z niego dużo. Router? Idąc śladem tych, dla których ten wybór decyduje o „być albo nie być” całej firmy. A jak wybrać zasilacze awaryjne? Patrząc na to, jakie są instalowane do obsługi infrastruktury krytycznej i jakie zapewniają zasilanie najważniejszym firmom z różnych branż. Dlatego właśnie nawet w tytule sugerujemy konkretnego producenta: American Power Conversion Corporation.

Jest to firma, która ma w swojej ofercie zarówno małe UPS-y do domu (modele, które pozwalają na zapisanie stanu pracy i bezpieczne wyłączenie sprzętu) po zaawansowane zestawy zasilające do dużych firm. Jest to dostawca, którego bardzo często wybierają firmy z sektora bezpieczeństwa, jednostki administracji lub korporacje. Ponieważ ceny sprzętu APC są tylko trochę wyższe niż w przypadku innych marek, za to opinie zdecydowanie lepsze, to dla wielu osób wniosek jest oczywisty: za pewność płaci się w tym przypadku niewiele.

Nieprzerwane zasilanie: jak je zapewnić?

Bazując jedynie na najtańszych, podstawowych modelach UPS-ów, bez względu na ich producenta, nie można mówić tak naprawdę o nieprzerwanym zasilaniu. To raczej dodatkowy poziom bezpieczeństwa, ponieważ UPS-y pozwolą na zakończenie pracy, ale raczej nie na jej kontynuowanie. Z drugiej strony, spore zasilacze (w przypadku APC będzie to głównie seria Smart-UPS) z mocą nawet ponad 10000 W pozwalają już na zachowanie pewnej ciągłości i planowe, bezpieczne wygaszenie procesu produkcyjnego w nawet całkiem sporej firmie.

Zgoda – to nadal nie są potężne generatory do zasilania awaryjnego, ale też nie taki jest ich cel. Czas działania na UPS-ach pozwala jednak wdrożyć procedury awaryjne i albo uruchomić zasilanie awaryjne, albo przynajmniej wstrzymać pracę w taki sposób, żeby straty z tym związane były jak najmniejsze.

Dodaj komentarz