angielski dom

Jak stworzyć angielski styl mieszkania?

Artykuł zaktualizowany 31 sierpnia 2019


Wiktoriańska Anglia to chyba najpiękniejszy okres w historii tego kraju, pod względem mody i aranżacji wnętrz. Stylizacje z tego okresu zachwycają swoimi romantycznymi i harmonijnymi, a zarazem bliskimi naturze wnętrzami.


Angielski styl mieszkania

Czyste i schludne, a zarazem spokojne pomieszczenia angielskich pałacyków oraz domków w stylu cottage są synonimem elegancji i sielankowego charakteru. Dlatego przytulne wiktoriańskie wnętrza przyciągają uwagę niejednego amatora ładnego i ze smakiem zaprojektowanego wnętrza.
Urocze kwiaty zdobiące tkaniny uosabiają wnętrza domów z początków XIX-wiecznej angielskiej wsi. Przywodzą wrażenie jakby zupełnie innego świata, a czas cofnął się o jakieś dwieście lat.

Wzory te, coraz częściej wykorzystywane są we współczesnych aranżacjach, ponieważ tworzą w mieszkaniu romantyczną atmosferę. Najlepiej prezentują się w połączeniu z pastelowymi kolorami i meblami stylizowanymi na stare i rustykalne aranżacje.


Wiosna w naszym domu, jako element angielskiej wsi

Zachwyceni pięknem kwiatów za oknem, przenieśmy odrobinę lata do mieszkania – najlepiej dzięki uroczym tkaninom w klasyczne róże bądź polne maki. Dodatki o tym wzorze wykreują niepowtarzalną harmonijną atmosferę, tworząc unikalny wystrój nawiązujący do domów XIX-wiecznej angielskiej wsi.
Zainspirowani pięknem i bogactwem natury, możemy cieszyć się wnętrzem o tak spokojnej aranżacji, pozwalającej każdego dnia na relaks we własnych czterech kątach.


Elementy stylu angielskiego

Jak urządzić wnętrze w angielskim stylu? Wystrój ten charakteryzuje się klasycznymi, bardzo wygodnymi sofami i fotelami, wykończonymi tkaninami o pięknych kwiatowych wzorach. Motywy te, obecne na wszystkich dekoracjach, subtelnie ozdabiają i ożywiają tradycyjny wystrój. Styl angielski to również kolorowe poduszki, luźno porozkładane na sofie. Efekt ten osiągniemy, używając do aranżacji produktów dostępnych w marketach wyposażenia wnętrz. Charakterystyczne tkaniny wykonane są głównie z bawełny z domieszką poliestru lub elastynu. Idealnie sprawdzą się one w salonie, sypialni, jak i we wnętrzach kuchennych.

Aranżując mieszkanie na styl angielski, zwracamy uwagę na dodatki. Urocze zasłony, rolety czy poszewki nadadzą wnętrzu estetyczny i piękny wystrój. Wnętrza o tak uroczej stylizacji, pełnej ciepłych barw, nadają harmonii i spokoju, pozwalając odetchnąć od wielkomiejskiego zgiełku. Klasyczne i eleganckie, zachowane w tradycyjnej stylizacji aranżacje, to doskonała propozycja dla osób kochających medytacyjne i romantyczne wnętrza. Przy okazji nie wymagają zbyt wielu nakładów i wysiłków, ponieważ wystarczy dokonać zaledwie paru zmian, aby uzyskać ten osobliwy klimat w naszym domu. Dlatego zainspirowani naturą, korzystajmy z jej piękna i zachowajmy w mieszkaniu jak najwięcej z lata.


 

Dodaj komentarz