para lezy w lozku

10 najlepszych pozycji seksualnych

Artykuł zaktualizowany 15 listopada 2021


Zróżnicowanie pozycji seksualnych i ciągłe eksperymenty wprowadzają powiew świeżości do każdej sypialni. Zmieniajcie, urozmaicajcie swój seks, żeby każdego dnia był odkrywany na nowo. Nawet nie wiecie, ile przyjemności mogą przynieść Wam niektóre pozycje seksualne.


1. Pozycja huzarska lub „generalska”

Jak wygląda?

Kobieta kładzie się na plecach i kładzie na ramionach partnera.

Dlaczego lubimy tą pozycję?

Pozycja huzarska umożliwia głęboką penetrację pochwy. Szczególnie odpowiada mężczyznom, gdyż mają pełną swobodę nadawania tempa i ułożenia nóg i bioder partnerki. Głęboka penetracja zapewnia pole do popisu wszystkich mężczyznom, niezależnie od rozmiaru członka.

2. Pozycja na pieska

Jak wygląda?

Partnerka pochyla się do przodu i opiera się na dłoniach lub łokciach. Może również chwycić się krzesła lub łóżka, nawet w pozycji stojącej.  Partnera klęka lub staje za nią.

Dlaczego lubimy tą pozycję?

Pozycja „na pieska” zapewnia głęboką penetrację. Im wyżej uniesiecie pośladki, tym bardziej.  W tej pozycji mężczyzna ma kontrolę nad sytuacją, co podnieca zarówno jego jak i partnerkę. Przy okazji partner może stymulować wrażliwe partie kobiecego ciała, takie jak piersi czy łechtaczka.

3. Pozycja na misjonarza

Jak wygląda?

Kobieta leży na plecach, nogi są wyprostowane i lekko rozszerzone.

Dlaczego lubimy tą pozycję?

W tej pozycji jesteśmy szczególnie bliską z naszym partnerem. To okazja do różnych pieszczot, wzajemnych pocałunków i poczucia niesamowitej bliskości.  Daje to okazję do obserwowania narastającego podniecenia u partnera i osiągnięcia satysfakcjonującego orgazmu.

4. Pozycja na jeźdźca

Jak wygląda?

Mężczyzna kładzie się na plecach. Nogi mogą być wyprostowane, jednak zgięte w kolanach zapewniają większe poczucie bliskości z partnerką. Kobieta siada na wysokości ud partnera.

Dlaczego lubimy tą pozycję?

Kontrolę w tej pozycji przejmuje kobieta. To ona nadaje odpowiednie tempo, które pomoże jej w osiągnięciu orgazmu. Mężczyzna może przejąć kontrolę w każdej chwili i pochylić partnerkę w swoim kierunku. Jest to uniwersalna pozycja, która zapewnia głęboką penetrację i stały kontakt wzrokowy.

5. Pozycja „struna”

Jak wygląda?

Oboje partnerów są w pełni wyprostowani. Kobieta kładzie się na brzucha, a mężczyzna bezpośrednio na niej.

Dlaczego lubimy tą pozycję?

Głęboka penetracja to jedna z wielkich zalet tej pozycji. Zapewnia niezapomniane przeżycia, zarówno dla kobiety jak i mężczyzny.

6. Pozycja na łyżeczkę

Jak wygląda?

Kobieta kładzie się na boku, partner kładzie się bezpośrednio z nią.

Dlaczego lubimy tą pozycję?

Zaletą tej pozycji jest możliwość pieszczenia innych części ciała kobiety. Mężczyzna ma łatwy dostęp do łechtaczki i piersi, które są silnymi strefami erogennymi.  Jedna z niewielu pozycji, która pozwala na maksymalną bliskości z kochankiem i upajanie się pieszczotami. Jej walory szczególnie odczuwa się ze stałym partnerem, kiedy poczucie bliskości jest bardzo silne.

7. Pozycja „nożyce”

Jak wygląda?

Mężczyzna siada i prostuje nogi. Następnie opiera się na wyprostowanych rękach i unosi pośladki w górę. Kobieta wchodzi za niego i kładzie się odwrotnie z wyprostowanymi nogami w oparciu na rękach.

Dlaczego lubimy tą pozycję?

Wyjątkowo atrakcyjna pozycja, która zapewnia niezapomniane doznania. Zwarte ciała partnerów przypominają kształtem nożyce. Jest kilkanaście wariantów tej pozycji. Polecamy ją przede wszystkim doświadczonym kochankom.

8. Pozycja „trzcina na wietrze”

Jak wygląda?

Kobieta pochyla się mocno do przodu i łapie się za kostki. Mężczyzna jest z tyłu.

Dlaczego lubimy tą pozycję? 

Mężczyzna może napawać się niesamowitym widokiem pośladków. Pozycja zapewnia głęboką penetrację. Punkt G jest mocno wyeksponowany i stymulowanym przez penisa. Idealna pozycja dla wygimnastykowanych kobiet.

9. Pozycja sfinks

Jak wygląda?

Kobieta kładzie się na brzucha w podporze na przedramionach. Następnie zgina jedną nogę w kolanie i rozchyla nogi na tyle szeroko, aby zmieścił się między nimi mężczyzna. Penetracja następuje od tyłu. Doskonale sprawdzi się przy seksie analnym.

Dlaczego lubimy tą pozycję? 

Prosta pozycja, która przynosi wiele satysfakcji. Zapewnia bliskość partnerom i szybkie osiągnięcie orgazmu.

10. Pozycja delfin 

Jak wygląda?

Partnerka kładzie się na plecach unosząc wysoko biodra. Mężczyzna podtrzymuje miednicę partnerki i dokonuje penetracji – waginalnej lub analnej.

Dlaczego lubimy tą pozycję? 

Szybki, intensywny orgazm jest gwarantowany. To wymagająca pozycja, ale przynosi wiele satysfakcji i doznań seksualnych.

Dodaj komentarz