Odboje gumowe

magazyn citymag
magazyn citymag

Głównym zadaniem gumowych odbojów jest redukcja ryzyka uszkodzenia ramp, doków czy elementów konstrukcyjnych w magazynach, które mogą spowodować pracujące tam maszyny. Doskonale sprawdzają się w całym przemyśle transportowym.


Szeroki zakres różnych konstrukcji amortyzatorów i odbojów gumowych dostępnych w naszej ofercie pozwala na skuteczną eliminację powstałej energii w ukierunkowany dla danego sprzętu sposób. Ich cechą charakterystyczną jest zdecydowane obniżenie obciążenia udarowego.


Czym są odboje gumowe?

Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy w jak wielu miejscach stosowane są odbojniki z gumy. Bardzo często można je spotkać na parkingach, wprowadzają one ograniczenia na miejscu parkingom i zapobiegają przypadkowym zderzeniom z infrastrukturą budynku.

Jak sama nazwa wskazuje, odbojniki gumowe mają coś odbijać. Pochłaniają one siłę uderzenia, dzięki czemu siła ta rozkłada się bezpośrednio na nim, a nie na pojeździe lub części infrastruktury.


Rodzaje odbojów gumowych

Istnieje bardzo wiele rodzajów odbojników, między innymi odbojniki paraboliczne, które deformują się po uderzeniu co pozwala na pochłonięcie większej ilości energii niż w przypadku odbojników o normalnych właściwościach.

Odboje wykorzystywane są również jako stopy do maszyn, przykładem są odbojniki paraboliczne ścięte.

Odbojniki stożkowe są doskonałe zarówno w amortyzacji uderzeń jak i wstrząsów.


Zastosowanie odbojów gumowych

Stanowiska przeładunkowe są mocno narażone na uszkodzenie, dlatego dla ich ochrony najskuteczniejsze są odbojnice gumowe. Zabezpiecza się nimi rampy przeładunkowe, ściany i ich narożniki.

Mniejszą odmianą odbojnic, są mniejsze ich odmiany, czyli odbojniki gumowe. Najczęściej stosowane są w sklepach i domach. Spełniają one dokładnie tą samą rolę co ich większe modele.

Odbojniki gumowo-metalowe są najczęściej stosowane w sklepach, ale znajdują również zastosowanie w przypadku domów mieszkalnych i ciężkiego sprzętu budowlanego.

Tego rodzaju zabezpieczenie nie jest drogie i pozwoli na uniknięcie naprawdę drogich napraw.


Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*