starsi ludzie graja w szachy w parku

Zalety pracy jako opiekunka w Niemczech

Artykuł zaktualizowany 25 lutego 2022

Choć wyjazdy Polaków w celach zarobkowych do Niemiec nie są nowością, praca jako opiekunka osób starszych w Niemczech może się wydawać mniej oczywista. Jeśli jesteś osobą poszukującą pracy od zaraz lub okazji do dobrego zarobku, ten artykuł jest dla Ciebie.

Opieka osób starszych, w Niemczech również, wiąże się z wieloma wyzwaniami dla rodziny. Samodzielna pielęgnacja wymaga wielu wyrzeczeń, a usługi opiekunki lub pobyt w domu opieki jest po prostu zbyt kosztowny. Między innymi z tych powodów poszukuje się osoby na zastępstwo, która pomoże zająć się domem seniora i nim samym.

Polska opiekunka w Niemczech z oczywistych względów ekonomicznych jest w stanie zarobić więcej niż na przeciętnym stanowisku w Polsce. W agencji Veritas Opieka można znaleźć oferty w przedziale 1600-1900 euro netto miesięcznie.

Dobre zarobki to nie wszystko. Opiekunka nie ponosi żadnych dodatkowych opłat. Dojazd do miejsca pracy zapewnia agencja, zakwaterowanie i jedzenie zaś zapewniają bliscy podopiecznego. Agencja Veritas Opieka udziela również wsparcia w nauce języka niemieckiego niemal na każdym polu. Darmowe lekcje języka znajdują się na stronie firmy i pomagają poszerzyć słownictwo potrzebne w branży opiekuńczej. Z myślą o osobach sprawujących opiekę osób starszych w Niemczech powstało pogotowie języka niemieckiego, w którym konsultant pomaga w bardziej problematycznych przypadkach.

Wiele opiekunek osób starszych w Niemczech podkreśla satysfakcję płynącą z poznania nowego języka, kultury, otoczenia i ludzi. Kraj niemiecki, mimo że sąsiadujący z Polską, znacznie się różni od naszego i poznawanie go jest jak odbycie podróży czy przygody.

Lubisz pomagać innym, a przy okazji chcesz przyzwoicie zarobić? Zatrudnij się jako opiekunka w Niemczech od zaraz – wystarczy skontaktować się z agencją Veritas Opieka. 

Najnowsze oferty pracy dla opiekunek osób starszych w Niemczech: https://www.veritas-opieka.pl/oferty-pracy/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *