wycieczka do gdańska

Jak zaplanować wycieczkę do Gdańska?

Artykuł zaktualizowany 4 lutego 2021


Każdy wyjazd jest przedsięwzięciem, do którego powinniśmy podejść poważnie i uważnie. Za wycieczki płacimy przecież niemałe pieniądze, więc powinniśmy być z nich jak najbardziej zadowoleni. W dzisiejszym artykule skupimy się na tym, w jaki sposób zaplanować wycieczkę do Gdańska, by tego wyjazdu nie żałować.


Czy warto odwiedzić Gdańsk?

Gdańsk jest miastem silnie rozwiniętym pod kątem turystycznym oraz wakacyjnym. Jako miasto nadmorskie oferuje nam ładne, piaszczyste plaże, wiele terenów zielonych, lecz także swoją długą, bogatą historię zaklętą w malowniczym Starym Mieście, tajemniczych uliczkach, legendarnej Stoczni, a także w muzeach, które wiedzę tę próbują ogarnąć i przedstawić nam w jak najlepszej formie.

Wyjazd do Gdańska powinien upłynąć nam aktywnie oraz ciekawie. W ciągu całego roku można zrobić tu wiele ciekawych rzeczy. Latem poleżeć na plaży i odwiedzić Jarmark Dominikański, zimą zaś zwiedzić liczne muzea oraz sprawdzić, co słychać w Ogrodzie Oliwskim. Niezależnie od tego, o jakiej porze roku znajdziemy się w Gdańsku, powinniśmy pamiętać o kilku istotnych kwestiach.

pokój w hotelu

Pokój dwuosobowy w Hotelu Hanza w Gdańsku


Hotel w Gdańsku – gdzie wybrać?

Pierwszym dylematem, z jakim przyjdzie nam się zmierzyć, będzie ten dotyczący naszego miejsca noclegowego. W Gdańsku hotele znaleźć można na każdym kroku i trudno jest zdecydować się na jeden.

Na największą uwagę jednak na pewno zasługiwać będą obiekty umiejscowione w centrum miasta – jak najbliżej starówki. To one gwarantują nam bycie w sercu najważniejszych wydarzeń kulturalnych oraz szybki dojazd do niemalże każdego punktu w Trójmieście – czy to w Gdańsku, Sopocie czy Gdyni.

molo w brzeźnie

Molo w Brzeźnie


Rozplanuj sobie atrakcje

W zależności od tego, na ile dni wybierasz się do Gdańska, musisz pamiętać, by rozsądnie rozplanować swój pobyt. Mowa tu głównie o atrakcjach i rozrywkach, jakie na Ciebie czekają. Pamiętaj, że wato w tym celu skorzystać z przewodników, które w dzisiejszych czasach tworzone są na bieżąco i w ładnej formie graficznej.

Dobrym pomysłem będzie odwiedzenie wszystkich miast Trójmiasta – nie tylko Gdańska. Zarówno w Gdyni, jak i w Sopocie można odnaleźć sporo interesujących punktów oraz miejsc wartych poznania.


Jak poruszać się po Gdańsku?

Gdańsk jest miastem całkiem dobrze skomunikowanym. Decydując się na hotel w centrum miasta, możemy mieć pewność, że o każdej porze dnia i nocy uda nam się wrócić do obiektu przy pomocy środków komunikacji publicznej. Do naszej dyspozycji pozostają zarówno autobusy, jak i tramwaje. Na dłuższe trasy polecamy jednak Szybką Kolej Miejską, którą dojechać można aż do Wejherowa i z powrotem, mając po drodze takie stacje jak Sopot czy Gdynia.


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *