kobieta wygodnie siedzi na krzesle biurowym

Wybieramy fotel i krzesło biurowe – na co zwrócić uwagę?

Artykuł zaktualizowany 6 kwietnia 2020


Aranżacja przestrzeni biurowej wymaga wysiłku i starannego przeanalizowania nawet najdrobniejszych detali. Najważniejszym aspektem jest zachowanie maksymalnej funkcjonalności, albowiem wnętrze biura musi być przede wszystkim użyteczne, a dopiero potem estetyczne. Najwięcej trudności sprawia kwestia doboru foteli i krzeseł biurowych. Stanowią bowiem podstawowy i zarazem najbardziej narażony na intensywne użytkowanie element wyposażenia, który musi charakteryzować się nie tylko wysoką jakością wykonania, ale również odpowiednim wyprofilowaniem.


Praktyczne zastosowanie

Fotele i krzesła biurowe, takie jak https://spokoloko.net/pol_m_Wyposazenie-domu_Fotele-i-krzesla_Fotele-biurowe-160.html powinny być przede wszystkim funkcjonalne. W przestrzeniach firmowych ta cecha jest wyjątkowo pożądana. Wyszukane wzornictwo, oryginalność form czy ekstrawagancja w zakresie kolorów nie stanowi o najważniejszych elementach biurowego wystroju. Ponad wszystko liczy się praktyczne wykorzystanie. Dlatego na liście najchętniej wybieranych foteli i krzeseł biurowych można zaliczyć modele na kółkach i z podłokietnikami, które dają możliwość swobodnej regulacji wysokości – w zależności od własnych upodobań. Nie bez powodu równie chętnie wybierane są meble na pięcioramiennej podstawie. Wszystko z uwagi na niezrównaną stabilność i łatwość użytkowania.

Fotele i krzesła biurowe – na co zwrócić uwagę?

W przestrzeniach biurowych największą popularnością cieszą się meble obrotowe – głównie z uwagi na łatwość wykonywania wielu zadań bez konieczności wstawania z miejsca. Aby jednak fotele i krzesła biurowe należycie spełniały swoją rolę, ich kółka powinny być stabilne i wyprodukowane z wysokiej jakości materiałów.

Kolejnym, niemniej istotnym czynnikiem jest regulacja wysokości. Funkcja ta pozwala na swobodne dostosowanie fotela do wymagań konkretnego użytkownika, zarówno jeśli chodzi o dopasowanie siedziska do powierzchni biurka, jak i ułożenia nóg na podłodze. U jej podstaw spoczywa nie tylko komfort osoby korzystającej, ale przede wszystkim prawidłowe funkcjonowanie kręgosłupa. Warto zatem zwrócić uwagę, aby fotel i krzesło biurowe było wyposażone w możliwie jak największy zakres regulacji.

W idealnie dopasowanych meblach biurowych dużą rolę odgrywa oparcie – odciąża mięśnie biorące udział w kształtowaniu optymalnej postawy, a także pomaga utrzymać anatomiczną krzywiznę kręgosłupa. Warto zatem zwrócić uwagę, aby wybrany fotel i krzesło biurowe było odchylone do tyłu o około 10-15 stopni.

Ostatnią kwestią jest podnóżek i podłokietniki. Ich obecność wywiera duży wpływ na komfort pracy przy biurku. Nie tylko stabilizują i odciążają dłonie, ale również zapewniają prawidłowe ułożenie stawów skokowych i kolanowych.

Dodaj komentarz