wróżka

Kim jest i czym zajmuje się profesjonalna wróżka?

Artykuł zaktualizowany 31 sierpnia 2019


Wróżka najczęściej ukazywana jest, jako ekscentryczna starsza pani, u boku, której kroczy czarny kot, a jej głównym atrybutem jest kryształowa kula. Taki wizerunek kobiety- czarownicy narodził się w ludowych opowieściach, legendach oraz bajkach. Dawniej czarownice, ze względu na swoje umiejętności przepowiadania przyszłości, ściągania uroków i leczenia, postrzegane były, jako te, co trzymają pakt z diabłem.

Obecnie nadal wielu ludzi widzi w nich demoniczne niewiasty igrające z ciemnymi mocami. Jednak stereotyp ten wśród społeczeństwa nieco już ulega zmianie. Świadczy o tym choćby to, że dziś wiele osób korzysta z porad wróżbitów i wróżek.

Zawód ten w sferach ezoteryczno-psychologicznych stał się bardzo popularny. Dziś mamy do czynienia w mediach ze swego rodzaju oblężeniem wszelkiego rodzaju doradców duchowych, parapsychologów i jasnowidzów. Właściwie nazwy wróżka lub czarownica powoli odchodzą do lamusa. Natomiast profesja ta obecnie nabiera nieco innego znaczenia.


Kim jest współczesna wróżka?

Trudno tutaj mówić o wykształceniu kierunkowym, ponieważ nie ma konkretnych szkół przygotowujących do zawodu wróżki/ wróżbity, terapeuty czy parapsychologa. Osoby zajmujące się tzw. doradztwem duchowym posiadają szeroką wiedzę z zakresu praktycznej psychologii, parapsychologii, samorozwoju osobowości, numerologii, astrologii, kart tarota, run i nie tylko.

Oprócz samej porady zajmują się np. zielarstwem, radiestezją, odczynianiem klątw i uroków i wszelkiego rodzaju niekonwencjonalnymi terapiami. Zazwyczaj ich wykształcenie zawodowe nie ma nic wspólnego z profesjonalnym wróżeniem. A raczej możemy tutaj mówić o swego rodzaju pasji i zgłębianiu wiedzy ezoterycznej, a tym samym o zainteresowaniu własnym rozwojem duchowym. Własne doświadczenia życiowe lub rodzinne zamiłowania i predyspozycje kierują je ku sferom świata niematerialnego i zgłębiania zagadek tajemnicy ludzkiej duszy.

Niemniej sztuka ta wymaga wieloletniej pracy nad samym sobą, poznawania wiedzy tajemnej, uczestniczenia w kursach i szkoleniach w kraju i zagranicą. Często już na wstępie rozwinięta własna osobowość, intuicja, postrzeganie pozazmysłowe oraz własna dość trudna droga życiowa powodują, że takie osoby mają predyspozycje, aby pomagać innym. Dlatego wróżka oprócz wiedzy, intuicji jest również dobrym psychologiem.


Wróżka jako dobry psycholog

Każdy profesjonalny wróżbita, astrolog czy jasnowidz zdają sobie sprawę, że trafiają do niego osoby z problemami życiowymi lub stojący na rozdrożu przed trudnym wyborem. Kwestia tylko, co jest powodem wizyty takiego klienta.
Doradca duchowy wydaje się tutaj jak najbardziej na miejscu, ponieważ wróżka czy wróżbita nie tylko określa osobowość, charakter danej osoby, jej przeszłość, teraźniejszość i przyszłość, ale też potrafi poradzić, co należy zrobić w danej kwestii, a także wybrać formę terapii.

W pracy nad klientem głównym celem jest skupienie się na rozwiązaniu jego problemu lub uzmysłowienie mu gdzie popełnia błąd niż samo przepowiadanie przyszłości. Każdy jest kowalem swojego losu, dlatego profesjonalni doradcy duchowi nie lubią pytań otwartych typu: „Co mnie jeszcze w życiu spotka?” lub „Co mnie czeka w przyszłości?”. Zazwyczaj proszą o konkretne zagadnienia do rozwiązania z danej sfery życia klienta. Obecnie gabinety ezoteryczne stanowią swego rodzaju poradnie psychologiczne.


Czy proroctwa się sprawdzają?

Na to pytanie można odpowiedzieć i tak i nie. Nasza przyszłość zależy od nas samych i w głównej mierze determinowana jest naszą teraźniejszością oraz przeszłymi doświadczeniami życiowymi. Od nas samych zależy, jak pokierujemy naszym życiem i żaden doradca duchowy nie znajdzie złotego środka jak mamy dobrze i bez problemu je przeżyć. Jak sami specjaliści w zakresie wiedzy duchowej twierdzą: „porażki i ciężkie doświadczenia życiowe wzbogacają naszą osobowość”.

Natomiast dobry parapsycholog może tak nas nakręcić pozytywnie, aby dany scenariusz życiowy zrealizował się w naszym życiu. Miłe i budujące przepowiednie mogą nas zmotywować do działania, którego w innej sytuacji byśmy się nie podjęli. Przepowiednie i prognozy wpływają na naszą podświadomość oraz podejmowane przez nas decyzje i w tym tkwi zagadka samospełniających się proroctw. Zaufanie i wiara klienta w prawdziwość przepowiedni powoduje jej realizację w świecie materialnym, bo tak naprawdę magia jest w nas samych.


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *