pamiatki na bierzmowanie

Najlepsze pamiątki na Bierzmowanie dla chłopaka

Artykuł zaktualizowany 28 sierpnia 2020


Sakrament Bierzmowania zwykło się celebrować w gronie najbliższych i upamiętniać drobnymi i symbolicznymi upominkami. Prezenty z tej okazji powinny mieć pamiątkowy i niebanalny charakter, dzięki czemu zawsze będą przypominały o tej konkretnej uroczystości. Wybierając podarunek z okazji Bierzmowania dla chłopaka, warto więc sięgnąć po jedną z poniższych propozycji.


Medalik z okazji Bierzmowania

Jedną z najpopularniejszych i najchętniej wybieranych pamiątek dla chłopca jest właśnie medalik ze srebra lub złota. Po wariant złoty warto sięgnąć wówczas, gdy jest się świadkiem Bierzmowania lub bliskim krewnym. Srebrny medalik będzie z kolei zdecydowanie tańszą, a jednocześnie równie elegancką opcją.

Medalik dla chłopca może być ozdobiony wizerunkiem Matki Boskiej, Jezusa, symbolem Krzyża lub Ducha Świętego. Wybierając upominek tego rodzaju, warto wziąć pod uwagę możliwość jego indywidualnej personalizacji. Zazwyczaj rewers medalików jest gładki i wprost idealnie przystosowany do grawerowania. Na odwrocie zawieszki można umieścić inicjały chłopca, datę Bierzmowania lub innego rodzaju treść, która sprawi, że upominek będzie jeszcze bardziej niepowtarzalny.

Album na pamiątkowe zdjęcia z Bierzmowania

Kolejna pamiątka Bierzmowania dla chłopaka, którą warto wziąć pod uwagę, to album na zdjęcia. Prezent tego rodzaju będzie nie tylko elegancki, ale też bardzo praktyczny – takiej uroczystości zazwyczaj towarzyszy również błysk fleszy, a wykonane fotografie można będzie umieścić w pamiątkowym albumie.

Decydując się na prezent tego rodzaju, także można postawić na upominek z personalizacją. Bez problemu można zamówić album na fotografie z nadrukiem na okładce.

Posrebrzany obrazek z personalizacją

Jeszcze jedną pamiątką Bierzmowania, o jakiej warto wspomnieć jest posrebrzany obrazek z grawerem na odwrocie. Upominek tego rodzaju ma nie tylko religijny, ale też rodzinny i symboliczny charakter. Obrazek będzie również efektownym akcentem do chłopięcego pokoju i świetną pamiątką na całe życie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *