wyciagarka

W jakich sytuacjach wyciągarki elektryczne mogą uratować nam życie?

Artykuł zaktualizowany 25 lipca 2023

Wypadki chodzą po ludziach. W tej starej często stosowanej przez ludzi maksymie kryje się pewna mądrość życiowa. Lepiej być odpowiednio zabezpieczonym przed niefortunnymi kolejami losu. Istnieją sytuacje, które spotkać mogą każdego człowieka i warto być na nie dobrze przygotowanym. W niniejszym artykule przybliżymy nieco kwestię sytuacji, w których wyciągarki elektryczne wydają się naprawdę pomocne.

Wyciągarka elektryczna – w jakich sytuacjach się przydaje?

Problematyka wypadków drogowych jest poruszana praktycznie codziennie w wiadomościach lub w lokalnej prasie. Przywykliśmy do sensacyjnych nagłówków związanych z kolizjami. Nie interesuje nas to specjalnie, dopóki sami nie staniemy się uczestnikami zdarzenia drogowego. Wówczas liczy się wszystko to, co może nam pomóc wydostać się z tragicznego położenia. Wyciągarki Dragonwinch mogą okazać się przydatne w momencie, gdy pojazd został zepchnięty do rowu. Dzięki swej budowie i stabilności szybko uporają się z problemem.

Wyciągarki tego typu mogą okazać się pomocne przede wszystkim w offroadzie. Jazda samochodem terenowym po błotnistym gruncie, w bardzo ciężkich warunkach terenowych może dawać pewien zastrzyk adrenaliny. Niestety frajdę może popsuć utknięcie w głębokim błocie. Owszem, na podorędziu warto mieć narzędzia wyciągające pojazd z błotnistej nawierzchni. Praktyka jednak dowodzi, że najskuteczniejszym narzędziem służącym kierowcom takich pojazdów jest wyciągarka elektryczna.

Wyciągarka elektryczna – czy może ratować życie?

Okazuje się, że wyciągarki o napędzie elektrycznym służą nie tylko wyciągania auta z błota czy z rowu. Ich niezawodność może uratować komuś życie i to dosłownie. Często wykorzystywane są one przez straż pożarną, policję oraz wojsko. Również i pracownicy GOPR-u chętnie korzystają z takich rozwiązań. Wyobraźmy sobie podróż po górskich terenie i utknięcie pojazdu w błocie. Średnia sytuacja, biorąc pod uwagę, że w każdej chwili ze stoku może zejść lawina. Wyciągarki elektryczne Dragonwinch służą do szybkiego wyciągnięcia człowieka z takiej opresji, co oddala go od niechybnej tragedii.

Również i straż pożarna stosuje je przy wypadkach drogowych. Utknięcie pasażerów w samochodzie, który lada chwila może się zapalić, utrudnia pracownikom straży pożarnej czynności związane z ocaleniem ludzi. Z pomocą przychodzą jednak specjalne wyciągarki elektryczne, które mogą pomóc wydostać się ludziom z pojazdu.

wyciagarka-na-lawecie
wyciagarka-na-lawecie

Wojna na Ukrainie pokazuje wagę techniki w codziennym życiu. Bez dobrego, nowoczesnego sprzętu prowadzenie pomocy cywilom i dostarczenie pomocy humanitarnej okazuje się niemożliwe. Na bezdrożach wyciągarki więc dają gwarancję dotarcia wsparcia do celu, albo ewakuacji cywilów przed zagrożeniem. Pomagają też wciągać ciężkie ładunki na ciężarówki.

Wyciągarki elektryczne – potrzebne na zawołanie, zawsze gotowe do działania

Tradycyjne narzędzia stosowane przez mechaników samochodowych i rozważnych amatorów pojazdów terenowych zostały zastąpione przez coraz  doskonalsze. Jednym z takich nowoczesnych akcesoriów jest wyciągarka elektryczna. Jej mechanizm i stabilna, wytrzymała stalowa lub syntetyczna linka zdziałają cuda. Zostało to dostrzeżone przez pracowników WOPR-u, GOPR-u, straży pożarnej, policji i wojska. Również i pomoc drogowa korzysta coraz częściej z tego rozwiązania. Katastrofa drogowa czy niefortunne utknięcie w trudnym terenie górskim to przykłady sytuacji, w których liczy się każda sekunda. Na pomoc przychodzi elektryczna wyciągarka, której efektywność jest nie do przecenienia.

Dodaj komentarz