srebrne kolczyki

Srebrne kolczyki w kształcie kół – jak je nosić?

Artykuł zaktualizowany 12 maja 2021


Jak najprościej ożywić całą stylizację, nie wydając przy tym fortuny? Jest bardzo prosty sposób! Wybrać kolczyki srebrne, najlepiej te w kształcie koła, których bogata różnorodność w sklepach jubilerskich zaspokoi modowe oczekiwania wszystkich pań – bez wyjątku! W zależności od preferencji, do wyboru są duże koła, o kilkucentymetrowej średnicy lub przeciwnie, małe – w delikatny, subtelny sposób podkreślające codzienny strój.


Koła – komu pasują, do czego nosić?

Srebrna biżuteria nie zna żadnych granic, o czym najlepiej przekonują kolczyki w kształcie koła. Idealnie bowiem prezentują się zarówno w towarzystwie eleganckich sukienek, wieczorowych kombinezonów, jak również codziennych, miejskich jeansów. Doskonałe do pracy, szkoły, randkę z ukochanym czy kinowy seans z przyjaciółką. Bez względu na okoliczności oraz zastosowany ubiór, te kolczyki srebrne zrobią furorę!

A kto może je nosić? Wszyscy, bez wyjątku! Polecane zarówno dziewczętom, młodym kobietom, jak również dojrzałym paniom. Szczupłym, jak i tym, które borykają się z nadprogramowymi kilogramami! Ważny jest jednak ich umiejętny dobór. Nastoletnie damy mogą bez obaw sięgać po cienkie koła, o nawet dużej średnicy. Nieco inaczej sytuacja przedstawia się w przypadku starszych pań. Wtenczas optymalną propozycją będą kolczyki srebrne o małej średnicy i szerszej budowie. Tymi samymi czynnikami powinny kierować się kobiety o pulchniejszej budowie ciała.


Koła są dla wszystkich?

A jak to jest z kształtem twarzy? Czy kolekcja kolczyków srebrnych w kształcie kół może być noszona przez wszystkie przedstawicielki płci pięknej, bez wyjątku? Nie do końca. Dla osób o owalnej twarzy polecane są duże kolczyki, które sprawią, że twarz optycznie stanie się mniejsza. Z kolei panie o trójkątnej buzi powinny wybierać jedynie spośród drobnych kółek, które skrócą twarz, nadając jej ładniejszego wyrazu. Spłaszczona elipsa to wybór dla posiadaczek kwadratowej twarzy, która złagodzi rysy twarzy. I to by było na tyle, jeśli chodzi o dobór kolczyków srebrnych w kształcie kół do kształtu twarzy.

Nieliczni mogliby zapytać, a co z kobietami, które posiadają okrągłą twarz? O ile uniwersalność zastosowania tego rodzaju biżuterii znajduje odzwierciedlenie wśród wielu typów urody, o tyle w przypadku okrągłej buzi niestety nie cieszy się zbyt dużym powodzeniem. Mianowicie dlatego, że srebrne koła jeszcze bardziej akcentują okrągłe rysy twarzy. A to nie będzie stawiało jej właścicielki w dobrym świetle. W tym przypadku o wiele lepszą propozycją będzie biżuteria utrzymana w geometrycznych wzorach niż zaokrąglonych.


 

Dodaj komentarz