W czym powinniśmy chodzić latem?

Artykuł zaktualizowany 18 maja 2023

Lato to naprawdę przyjemna pora roku. Nie da się ukryć, że doceniamy przyjemne promienie słoneczne. Czasami może nam być rzeczywiście zbyt gorąco, ale odpowiednimi elementami naszej garderoby możemy ubrać się w ten sposób, że będzie nam naprawdę przyjemnie. Jakie ubrania preferujemy w tę najcieplejszą porę roku?

Koniecznie koszulka bez rękawów

Na pewno nie powinniśmy się dusić w ubraniach o długich rękawach, czy też nogawkach. Nie wyobrażamy sobie chodzenia po mieście w długich jeansach, gdy słupki temperatury dochodzą już do trzydziestu stopni Celsjusza. Jest to nie tylko niekomfortowe, ale także dla nas niebezpieczne. Można z przegrzania nawet stracić przytomność.

Latem powinniśmy stawiać przede wszystkim na ubrania wykonane z materiałów oddychających. Dzięki użytym tego rodzaju materiałom jesteśmy w stanie komfortowo poruszać się nawet przy temperaturach znacznie wyższych. Nie ma mowy, abyśmy się pocili, czy też było nam w nich niekomfortowo.

Szczególnie polecamy ubrania, które odsłaniają większość naszego ciała. Warto mieć ubrane krótkie spodenki i odsłonięte buty. Niezmiernie przydatna okaże się koszulka bez rękawów. Idealnie sprawdzają się one w gorące dni, kiedy przewiewny ubiór naprawdę ma znaczenie. W dodatku odkryte ramiona przyjemnie się opalą. Ostatnie dni pokazały, że nawet wiosna potrafi być niezwykle gorąca, dlatego warto się w takie koszulki zaopatrzyć.

Podczas upałów poleca się częstsze prysznice, a także użycie właściwych dezodorantów, które oferują nawet ochronę na czterdzieści osiem godzin.

stroje-na-lato-w-Answear

Coś na chłodniejsze wieczory

W Polsce coraz częściej zdarzają się mocne upały. Czasami trwają one nawet kilka tygodni. Niestety w Polsce pogoda jest na tyle kapryśna, że zwykle planując urlop, niestety musimy przygotować się na prognozę nieco gorszą. Do wspomnianych powyżej ubrań, dobierzmy także takie, które ochronią nas przed deszczem, czy też silnym wiatrem, który dokucza zwykle nad morzem. Przydatny okaże się rozpinany polar, kurtka przeciwdeszczowa, czy też popularna wiatrówka. Najlepiej na zmianę zabrać za sobą przynajmniej dwa okrycia wierzchnie z długim rękawem. Gdy zmokniemy, to nie będziemy mieli problemu z sięgnięciem po drugą kurtkę, czy też bluzę.

Także przygotujmy sobie buty, które okażą się idealne na nieco deszczu. Nie mamy na myśli od razu traperów, w których latem moglibyśmy wyglądać nieco komicznie. Można jednak zabrać ze sobą bardziej zabudowane buty sportowe, czy też kalosze, w których będziemy mogli skakać po kałużach niczym dzieci. Zabranie za sobą kilku par butów to podstawa. Pocieszmy się tym, że obuwie wiosenne i letnie nie waży tyle ile to, które zabieramy na ferie zimowe. Nie zajmuje także zbyt dużo miejsca. Cieszy nas to ogromnie, ponieważ nasz bagaż jest mocno ograniczony. Na lotnisku obowiązuje limit. Nawet podróżując samochodem, musimy się liczyć z ograniczonym miejscem. Samochód ma swoją nośność i przestrzeń do zapełnienia. Nie jesteśmy w stanie jej powiększyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *