koszulka polo

Koszulki polo męskie – garderoba prawdziwego mężczyzny

Artykuł zaktualizowany 3 października 2021


Jest kwintesencją elegancji, ale w sportowym stylu. To przykład ponadczasowej mody męskiej. Każdy wie, co znaczy „polo”. To wyjątkowo przyjemny w dotyku bawełniany materiał z charakterystycznym kołnierzykiem i zapięciem pod szyją na 2 lub 3 guziki. Pierwszy raz została zaprezentowana światu w roku 1926, na korcie tenisowym.

Od tego momentu pokochali ją wszyscy. Jest znakiem rozpoznawczym znanych i liczących się na rynku marek odzieżowych. I nic w tym dziwnego, ponieważ koszulki polo to wyjątkowy atrybut prawdziwego mężczyzny.  Podkreśla jego elegancję, a jednocześnie zapewnia mu wysoki komfort noszenia. To uniwersalna część garderoby, która pasuje do wielu stylizacji.


Dlaczego koszulki polo męskie są tak popularne?

Wyglądają dobrze, ale są przede wszystkim wygodne. To dzięki temu, że produkt stanowi bawełna pika – wyjątkowo przewiewna, która zapewnia odpowiedni dopływ powietrza i dobre odprowadzanie potu. Mężczyzna nie musi się w niej pocić jak w sztywnej, wyjściowej koszuli. Nosząc koszulkę polo jednocześnie wyglądasz elegancko i dobrze się w niej czujesz. W najnowszych modelach używa się nowoczesnych materiałów syntetycznych, których właściwości zapewniają lepsze radzenie sobie z wilgocią, odprowadzaniem potu i absorpcją niemiłych zapachów.

Co jeszcze wyróżnia koszulkę polo męską? Znak rozpoznawczy – małe logo po jej prawej stronie, które dodatkowo podnosi prestiż odzieży. Prekursorem w logotypach umieszczanych na produkcie był Rene Lacoste. Kto nie zna słynnego motywu krokodyla? Logo na koszulce polo to informacja, że mężczyzna jest miłośnikiem wybranej marki odzieżowej i jest wobec niej lojalny. W świecie męskim jakość to podstawa trafnego wyboru.

Koszulki polo męskie – zalety

Mężczyzna, który posiada w szafie taką część garderoby, jest wyjątkowo zadowolony, ponieważ męska polo koszulka:

  • zapewnia maksymalny komfort noszenia – nie pocisz się w niej i możesz swobodnie wykonywać wszelkie ruchy,
  • jest elegancka – to wyjściowa wersja odzieży w wersji casualowej,
  • dobrze leży – materiał idealnie przylega do ciała i nie gniecie się, nawet po długim dniu będziesz wyglądał dobrze,
  • jest uniwersalna – pasuje do większości stylizacji, nie tylko do jeansów, ale również eleganckich spodni,
  • jest ponadczasowa – to genialna część garderoby, która nigdy nie wychodzi z mody.

Koszulki polo męskie to szeroki wybór marek, kolorów i fasonów. To dlatego, że mężczyznę traktuje się w sposób indywidualny. Najbardziej liczy się Twoja osobowość i osobiste preferencje. Wartości, z jakimi się identyfikujesz. Możesz sam zdecydować, czy z taką koszulką wyróżnić się w tłumie, czy zachować klasyczny look.

Z czym nosić koszulkę męską polo?

Jej uniwersalność pozwala na możliwości łączenia prawie z wszystkim. Czy nosić ją w spodniach? Tak, jeśli chcesz podkreślić bardziej formalny charakter stylizacji, nie – jeśli wybierasz wersje casualową. W tej drugiej koszulka będzie wyglądała wyjątkowo estetycznie, jeśli zarzucisz sobie na ramiona sweter. Do tego włóż mokasyny lub żeglarskie buty, a Twój wygląd nabierze charakteru. Możesz dopasować ją do bermudów lub chino. Najbardziej zgrany duet koszulka polo tworzy z jeansami. Dzięki tej odzieży Twoja stylizacja zawsze będzie się prezentować dobrze.

Dodaj komentarz