stylizacja na zimę

Jak ubrać się podczas zimowego wieczoru?

Artykuł zaktualizowany 4 lutego 2021


Nie ma bardziej ambiwalentnej pory roku od zimy. Niskie temperatury i częste opady śniegu sprawiają, że należy się odpowiednio ubrać. Odpowiednio – mam na myśli praktycznie. Nasza kreacja powinna być nader wszystko wygodna i ciepła.

Z drugiej strony jak każdy – chcemy wyglądać najzwyczajniej w świecie atrakcyjnie. Czy da się zatem połączyć przyjemne z pożytecznym? Jak ubrać się podczas zimowego wieczoru? Odpowiedź w dzisiejszym artykule.


Dwa podstawowe warianty.

Istnieją dwie podstawowe formy stylizacji na zimowy wieczór. Pierwsza z nich opiewa w wariant elegancki. Zaliczamy do niego oficjalne spotkania, imprezy okolicznościowe, randki oraz wyjścia do teatru, opery i tym podobnych. W wariancie eleganckim doskonałym rozwiązaniem będzie praktyczny, atrakcyjny i ciepły płaszcz wełniany.

Sprawdzi się on rewelacyjnie ze względu na fakt, iż moda na płaszcze wełniane nie przemija. Jest to alternatywa zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Warto pamiętać, że kluczową rolę w kreacji w której głównym elementem jest płaszcz stanowi dodatek w postaci szalu. Obie części garderoby powinny tworzyć zgraną kompozycję pod względem barw oraz estetyki.


Ten artykuł Ciebie zainteresuje – Szafa zimowego turysty


Wrzućmy na luz.

Druga forma dotyczy nieco mniej oficjalnych stylizacji. Przysłowiowy wypad na miasto ze znajomymi, tudzież wyjście do kina, a nawet zwykły spacer nie wymaga od nas eleganckiego ubioru, dlatego warto postawić przede wszystkim na wygodę oraz praktyczność.

W tej sytuacji świetnym wyborem może okazać się kurtka puchowa. Jej gruba warstwa materiału oraz wypełnienie sprawią, że niska temperatura wcale nie będzie nam groźna. Popularne „puchówki” wciąż są na topie, a tej zimy rządzić będą wszelkie odcienie bieli oraz koloru czerwonego.


Gdy jesteśmy pod ścianą.

Ograniczony asortyment i ubogie oferty markowych butików mogą sprawić, że niekoniecznie znajdziemy coś, co odzwierciedli nasz styl. W takiej sytuacji warto zaprojektować kreację przy pomocy profesjonalisty, bądź – jeśli mamy taką możliwość indywidualnie. Warto skorzystać z najwyższej jakości materiałów.


 

Dodaj komentarz