buty w promocji

Buty na wyprzedaży – jak szukać okazji?

Artykuł zaktualizowany 12 maja 2021


Wygodne, modne pod względem wyglądu, a jednocześnie pasujące do stylizacji – dobrze dopasowane buty są niezwykle istotne. Często jednak trudno jest je dobrać, zwłaszcza gdy nie mamy dużej sumy na ich zakup. W takim przypadku warto wiedzieć, gdzie szukać pełnowartościowego obuwia w ciekawych cenach.

Zakup butów jak tylko wejdą do sklepów jako nowe modele często będzie wiązał się z dość wysoką ich ceną. Z tego powodu lepszym dla naszego portfela rozwiązaniem będzie po prostu przeczekanie cierpliwie pierwszego okresu po premierze danej pary, a potem zakupienie jej w obniżonej cenie. Kiedy jednak można liczyć na takie promocje i czy każdy sklep internetowy z butami będzie je oferował?


Newslettery i programy lojalnościowe

Na początek warto mieć na uwadze, że prędzej tańsze obuwie znajdziemy w sklepie internetowym z butami aniżeli w sklepie stacjonarnym, zwłaszcza w przypadku, gdy mówimy o sklepie jednej marki. Z tego powodu dobrym pomysłem będzie zapisanie się do newsletterów różnych sklepów, w których często mamy możliwość jako pierwsi uzyskać informacje o obniżkach cen albo kodach rabatowych. Z tego samego powodu dobrze jest posiadać aplikacje mobilne, dzięki którym sklepy niejednokrotnie informują klientów nie tylko o zbiorczych promocjach, ale też indywidualnych kodach rabatowych.


Wyprzedaż – sezonowa i okazjonalna

W miarę regularnie, bo aż cztery razy do roku, mamy okazję kupić obuwie w wyprzedażach sezonowych. Czasami dochodzą do tego również specjalne promocje z konkretnych okazji, na przykład z okazji zbliżających się świąt, po studniówkach, czy w okresie karnawałowym. To świetna okazja, aby nabyć upatrzony model butów w dobrej cenie, zwłaszcza gdy nie zależy nam na tym, aby prezentować się w samych nowościach. Będzie jak znalazł na kolejny sezon!


Promocje tematyczne

Czasami sklep internetowy z butami, z uwagi na posiadany asortyment, oferuje promocje tematyczne. Mowa na przykład o promocjach na obuwie dziecięce w okolicach Dnia Dziecka czy obniżkach cen butów damskich przy okazji Dnia Kobiet. To świetna okazja do nabycia aktualnych modeli w nieco niższych cenach albo skorzystania na przykład z darmowej dostawy, co też nieraz znacząco obniża koszty naszych zakupów.


Kody w gazetach

Niekiedy zdarza się, że część gazet oferuje możliwość skorzystania ze wspólnych akcji rabatowych, organizowanych razem ze sklepami internetowymi z butami. To okazja również do zrobienia zakupów w sklepach stacjonarnych, bo często obniżona cena dostępna jest w obu tych miejscach naraz.


 

Dodaj komentarz