kobieta z portfelem podroznym

Jaki portfel podróżny wybrać?

Artykuł zaktualizowany 23 listopada 2020


Mnóstwo osób kocha podróże, zarówno te krajowe jak i zagraniczne. Nie ulega jednak wątpliwości, że podróżowanie wymaga odpowiednich funduszy oraz wyposażenia. Podczas wojaży musimy być bowiem przygotowani na różne niedogodności. Jednym z akcesoriów, którego bez wątpienia nie może nam zabraknąć jest portfel podróżny. Przy jego wyborze warto zwrócić uwagę na rozmaite kryteria.


Jaki powinien być dobry portfel?

Warto zaznaczyć, że nie istnieje jeden uniwersalny zestaw cech, które powinien posiadać dobrej jakości portfel podróżny. Z całą jednak pewnością dobrze byłoby, gdyby taki portfel posiadał co najmniej kilka przegródek. Wewnętrzne kieszenie mogą nam się przydać chociażby na schowanie ważnych dokumentów. Podczas podróży potrzebny może nam być dowód osobisty, paszport czy legitymacja studencka. Oczywiście bardzo przydatna będzie także zasuwana kieszonka na monety. Podczas podróżowania są one szczególnie przydatne. Możemy użyć ich chociażby wtedy, gdy będziemy chcieli kupić kawę w automacie.

Doskonale byłoby, gdyby portfel był również wodoodporny. Podczas podróżowania nierzadko narażeni będziemy bowiem na niekorzystne warunki atmosferyczne, w tym na opady deszczu. Należałoby także pamiętać o tym, aby portfel posiadał odpowiedni rozmiar. Najważniejsze, aby bez trudu zmieścił nam się on w torebce lub plecaku, jeżeli nosimy je ze sobą w podróży.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Jak już wspomniano powyżej, przy wyborze portfela podróżnego warto zwrócić uwagę na to, ile przegródek on posiada. Nie zapominajmy także i o tym jak przydatną cechą portfela jest wodoodporność. Należy także przyjrzeć się kolorowi portfela podróżnego. Wyraziste barwy, takie jak soczysta żółć czy pomarańcz będą dobrym rozwiązaniem, jeżeli chcemy, aby portfel łatwiej było znaleźć w razie zagubienia lub ewentualnej kradzieży. Jaskrawe przedmioty rzucają się bowiem w oczy. Jeżeli jednak bliżej nam do stonowanych kolorów, zdecydowanie lepiej byłoby zdecydować się na zakup portfela w kolorze czerni, granatu, grafitu czy brązu.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zdecydować się również na wzorzysty portfel podróżny. Przedstawicielkom płci pięknej do gustu może przypaść portfel w kwiaty, a panom w geometryczne wzory. Warto postarać się także o to, aby portfel, który zabieramy ze sobą w podróż nie był zbyt wartościowy i cenny dla nas. W podróży może on bowiem ulec różnego rodzaju uszkodzeniom. Warto jednak zdecydować się na solidny materiał, który zabezpieczy zawartość naszego portfela przed zniszczeniem. 

Dodaj komentarz