torba żeglarska moda

Torby żeglarskie – jak wybrać odpowiednią?

Artykuł zaktualizowany 3 października 2021


W dzisiejszych czasach torby żeglarskie stały się bardzo popularne ze względu na swoją funkcjonalność, pojemność, ale i posiadanie również wiele walorów estetycznych, które mogą trafić w upodobania młodzieży. Warto podkreślić jak wielką wagę zaczęto przywiązywać do wyglądu tego typu toreb, ponieważ pomimo swojej wdzięcznej nazwy nie służą one już tylko marynarzom.


Torby żeglarskie – moda na każde ramię

Torby żeglarskie, podobnie jak i worki, przeżywają swój renesans zwłaszcza przed i w trakcie okresu wakacyjnego, gdy wielu ludzi zaczyna zakupowe szaleństwo w poszukiwaniu przydatnych akcesoriów do podróży.

Wielu rezygnuje ze standardowych i klasycznych metod transportu rzeczy, którym są walizki i zamienia je na tego typu torby.


Funkcje i zastosowania

Torby żeglarskie w większości wykonane są z materiałów wodoodpornych, by zapewnić odpowiednią ochronę wszystkim przenoszonym materiałom. Są oddychające, dzięki czemu stosuje się je również jako torby na siłownię – sprawia to, że odzież sportowa ma dostęp do powietrza. Jak wiadomo wakacje to pora wzmożonych odwiedzin tego typu miejsc.

Dzięki wielu kieszeniom i całkiem sporej pojemności może przydać się podczas krótszych, jak i dłuższych wyjazdów i to wyjazdów różnego rodzaju – za granicę, dla odpoczynku i rekreacji, ale i w celach służbowych.

Ich konstrukcja sprawia, iż są nie tylko pojemne, ale i poręczne. Mimo, że wewnątrz posiadają wiele przestrzeni, na zewnątrz prezentują się całkiem zgrabnie, przez co można je z powodzeniem mieć pod ręką w każdym miejscu.


Dobór torby żeglarskiej

Popularność tego rodzaju toreb sprawia, że w sklepach można znaleźć wiele różnego rodzaju modeli odpowiadających poszczególnym gustom.

Kobiety mogą znaleźć bardziej pasujące na letnie wyprawy torby w bardziej modnej kolorystyce. Często producenci, tak jak w przypadku worków żeglarskich decydują się na naszywki, lub inne obrazki, czy też napisy, które umieszczają na torbach. Tego rodzaju ubarwione torby łatwiej dopasować do indywidualnych gustów i sprawić, że będą bardziej wyróżniać się z tłumu wakacyjnych turystów.

Mężczyźni częściej decydują się na stonowane barwy, lub nieco bardziej sportową aparycję, stawiając bardziej na funkcjonalność niż wygląd.

Różne torby żeglarskie służyć mogą różnym celom użytkowania i to dlatego w różny sposób się je dobiera.

Jeśli celem wyjazdu jest np. morze i odpoczynek wybrać można torby bardziej pojemne. Jeśli wyprawa w góry – odporne na różne czynniki pogodowe. Jeśli wyjście na miasto, lub siłownię – bardziej stylowe, modne, kolorowe.

Torby żeglarskie to bardzo użyteczne akcesoria podczas podróży, ale i bardziej kameralnych wyjazdów. Dzięki wielu modelom każdy może wybrać torbę dla siebie,  dopasowaną do swoich aktualnych, wakacyjnych potrzeb. Na dłuższe wyjazdy można zaopatrzyć się również w torby żeglarskie, ale na kółkach, bardziej przypominające walizki.  Można też wybrać mniejsze na weekendowe wyjazdy, lub te bardziej podobne do worków – artystycznie i zabawnie zdobione, specjalnie na wyjazdy ze znajomymi.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *