chusta lekkowear

Chusty antysmogowe – połączenie praktyczności i stylu

Artykuł zaktualizowany 7 grudnia 2020


Smog to problem, z którym zmaga się wiele miast w Polsce. W wielu regionach poziom zanieczyszczeni powietrza jest większy niż dopuszczalna norma. Negatywnie wpływa zarówno na nasze samopoczucie, jak i zdrowie. Z pomocą przychodzą nie tylko maski, ale również chusty antysmogowe, po które sięga coraz więcej Polaków. Czy warto je kupić?


Chusty antysmogowe – czym są?

Z roku na rok rośnie świadomość dotycząca ochrony przed szkodliwym smogiem. Ludzie coraz chętniej zaopatrzają się w specjalne maski antysmogowe, nie patrząc na estetykę. Jednak istnieje możliwość połączenia funkcji praktycznej z modowymi trendami. A to wszystko za sprawą chust antysmogowych. Produkty te stworzyła marka Lekko, ty samym wychodząc naprzeciw oczekiwaniom nieco bardziej wymagających użytkowników. To doskonała alternatywa dla tradycyjnych masek. Perfekcyjnie chronią przed niebezpiecznym smogiem, a do tego ciekawie się prezentując. Stanowią modny dodatek do każdej stylizacji.

Chusty antysmogowe – czy warto je kupić?

Chusty antysmogowe to bardzo estetyczny sposób ochrony przed smogiem. jednak ich głównym autem jest funkcja ochronną. Wyposażono je w najwyższej jakości system filtracyjny, certyfikowany i testowany przez Nelson Labs. Chusta chroni przed:

  • smogiem (pyły PM2.5, PM10),
  • kurzem, pyłkami, a także alergenami,
  • zarodnikami pleśni,
  • bakteriami oraz wirusami (skuteczność 99,9% w testach filtracji BFE i VFE, spełnia normę EN 14683),
  • spalinami i zawartymi w nich tlenkami azotu, tlenkami siarki oraz innymi LZO (VOCs),
  • innymi zanieczyszczeniami powietrza.

Filtry zapewniają skuteczną ochronę prze 90 godzin ciągłego użytkowania. Po tym czasie filtry można zmienić. Dzięki temu gwarantuje komfort oraz ochronę przed zanieczyszczeniem powietrza. Co więcej, chroni również przed zimnem, wiatrem ora promieniowaniem UV. Idealnie sprawdzi się zamiast szala czy komina podczas chłodnych dni. Świetnie sprawdzi się również podczas pandemii koronawirusa, zamiast klasycznej maseczki, zapewniając większy komfort i dodając stylu każdej stylizacji.

Chusty antysmogowe – modny dodatek do stylizacji

Niewątpliwą zaletą chust antysmogowych Lekko jest ich wyjątkowy design. Niezwykle modne i dostępne w stonowanych i uniwersalnych kolorach, świetnie sprawdzą się w każdym outficie. Co więcej, dostępne są w dwóch rozmiarach: S/M oraz L.  Posiadają również wygodny ściągacz, będący autorskim systemem szczelności. dzięki temu zapewniają dopasowane do twarzy, a przy tym gwarantują swobodę ruchów oraz skuteczną filtrację. W przeciwieństwie do maseczek, nie powodują parowania okularów. Mają również specjalne i wygodne zapięcie na suwak, aby ułatwić zakładanie.

Chusta zapewnia również swobodny przepływ powierza. A to wszystko za sprawą unikalnego wzoru otworów z materiału o specjalnym splocie. Wyposażona w dwa zawory wydechowe, pozwala na odprowadzenie dwutlenku węgla oraz wilgoci z wydychanego powietrza poza chustę. To wszystko sprawia, że nosząc chustę zapewniasz sobie ochronę przed szkodliwym działaniem smogu, nie rezygnując z dobrego wyglądu.

Chusty antysmogowe znajdziesz na stronie Lekkowear.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *