zbliżenie na męskie nadgarstki z zegarkiem i bransoletką

Bransoletki męskie: tylko dla odważnych?

Artykuł zaktualizowany 4 lutego 2021


Wielu panów twierdzi, że jedyną, odpowiednią dla nich biżuterią jest zegarek i obrączka. Ten typ facetów nie wyobraża sobie zakładania naszyjników, kolczyków oraz bransoletek. Istnieje jednak grupa osób gustująca w męskich dodatkach, która z ogromną chęcią i uwagą śledzi współczesne trendy. Od pewnego czasu niezwykle popularne stały się eleganckie bransoletki. Z czym wiąże się ich fenomen i dlaczego są tak chętnie wybierane, dowiecie się z naszego tekstu.


Bransoletki męskie w świecie biżuterii

Choć jeszcze kilka lat temu bransoletki męskie były kojarzone wyłącznie z osobami lubiącymi otaczać się luksusowymi dobrami, o tyle dzisiaj coraz częściej wybierają je panowie, którzy śledzą nowinki modowe. W ogromnym stopniu jest to z pewnością spowodowane zmianą designu srebrnych bransoletek. Aktualnie mamy możliwość zakupu produktów, które łączą wysokiej jakości kruszec ze skórą naturalną. To zaskakujące połączenie całkowicie zmienia charakter męskiej biżuterii, a także sposób jej noszenia.

męskie bransoletki


Dlaczego warto je nosić?

Zdecydowaną większość dostępnych na rynku modeli można nosić na co dzień, ponieważ pasują do niemal każdej stylizacji. Bez problemu połączymy je np. z ulubionym zegarkiem. Bez względu na to, czy będzie to luźna koszula, czy marynarka możemy dobrać do niej bransoletkę idealną, wybierając przy tym, jaki tylko chcemy materiał. Każdy z panów z pewnością znajdzie coś dla siebie, nieistotne czy jest fanem srebra, złota, skóry czy kauczuku.


(Nie)zbędny dodatek?

Rola dobrze dobranej bransoletki męskiej nie różni się od zadań, które pełnią inne elementy biżuterii. Po pierwsze ma być to zauważalny akcent, a nie centralny element męskiego stroju. Po drugie dopełnienie wyglądu oraz jego podkreślenie. Dodatkowo jest to niezaprzeczalny dowód na to, że mężczyzna nie ubrał się przypadkowo, tylko poświęcił trochę czasu, aby wyglądać stylowo. Warto jednak pamiętać o kilku podstawowych zasadach podczas kompletowania outfitu:

  • zegarki prezentują się dobrze wyłącznie z cienkimi bransoletkami,
  • unikamy nakładania ozdób na oba nadgarstki, lepiej by jeden pozostał “pusty”,
  • wybierając duży model, zdecydujmy się tylko na jedną sztukę, większa ilość jest zarezerwowana dla cieńszych modeli.

Jak wiadomo, od każdej reguły są wyjątki, co często sprawdza się także w kontekście mody. Istnieją sytuacje, w których złamanie powyższych norm od czasu do czasu wygląda świetnie.


Postaw na nowoczesność

Klasyczne modele najchętniej wybieranych ozdób są wykonane w całości z jednego materiału. Tego rodzaju wyroby jubilerskie najlepiej prezentują się w połączeniu z eleganckim outfitem. Stylowy garnitur i idealnie skrojona koszula to idealny zestaw, który bez wahania możemy uzupełnić o gustowną bransoletkę.

Nowoczesne męskie dodatki cieszą oko codziennym, choć nieco nonszalanckim, ale nadal finezyjnym wzornictwem. Śmiało można stwierdzić, że połączenie skóry ze srebrem swoim wyglądem delikatnie nawiązuje do stylistyki rockowej. To zaś sprawia, że możemy swobodnie je zestawiać  np. z casualową koszulą, jeansami i trampkami. Tego rodzaju bransoletki to kwintesencja nowoczesnych trendów w modzie męskiej. Przykładowe propozycje znajdziemy na https://www.marko.pl/bransoletki-srebrne-meskie.

Jak widać na powyższych przykładach biżuteria dla panów, a w szczególności męskie bransoletki otwierają przed nimi szereg możliwości. Dlatego warto wykorzystać je maksymalnie, tworzyć własne, unikatowe zestawy i cieszyć się modą na co dzień. Pamiętajmy, że idealnie dobrane dodatki z pewnością dodadzą pewności siebie, a stworzone przez nas stylizacje nabiorą odpowiedniego charakteru.


 

One thought on “Bransoletki męskie: tylko dla odważnych?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *