plny tekstylia moda uliczna

PLNY Textylia – czy to synonim polskiego streetwearu?

Artykuł zaktualizowany 12 maja 2021


Czy moda jest domeną Polaków? Raczej trudno w to uwierzyć, a jednak to właśnie w Polsce znajdziemy jedne z najlepszych marek streetwearowych na całym świecie. Jeżeli chodzi o tę stylistykę, to naprawdę nie mamy się czego wstydzić.

Doskonałym na to dowodem jest marka, której sylwetkę postaramy się dzisiaj nieco przybliżyć – PLNY. Skąd się wzięła i dlaczego warto się nią zainteresować? O tym w dzisiejszym artykule!


PLNY Textylia – początki marki

Inspiracją do powstania marki PLNY była idea stworzenia linii ubrań wysokiej jakości, nieodbiegającej od legendarnych marek zza oceanu. TEDE, kontrowersyjny raper z Warszawy odpowiedzialny za powstanie brandu od zawsze inspirował się trendami panującymi w amerykańskim streetwearze, szczególnie tym ze sceny hiphopowej. Śmiałe plany i pionierskie myślenie zaprowadziły TEDE-go do realizacji, która odmieniła oblicze polskiego streetwearu.


PLNY Textylia – amerykański sznyt z polskim charakterem

To, co zaprezentowała światu nowa marka TEDEgo jest dowodem na to, że chcieć to móc. Doskonała jakość materiału i niebagatelny, charakterystyczny design to dwie cechy, które sprawiły, że brand PLNY jest obecnie tak popularny. Warto wspomnieć, że marka w swoich streetwearowych kreacjach jako pierwsza wykorzystała hasła i slogany w naszym ojczystym, polskim języku. To wyróżniało ją na tle innych brandów czerpiących garściami z motywów popkultury USA. Z początku ubrania sygnowane brandem PLNY, trafiały jedynie do znajomych TEDE-go, jednak wraz z premierą albumu “Esende Mylffon” w 2006 roku, muzyk wypuścił nową kolekcję pod rozwiniętą nazwą PLNY Textylia. Ubrania rozeszły się jak świeże bułeczki wśród miłośników hip hopu i ulicznej mody.


Styl nie do podrobienia

Jeżeli chodź trochę interesujecie się modą i hip-hopem, to nie ma szans, abyście nie usłyszeli o tej marce. 20 lat na rynku sprawiły, że PLNY zna niemal każdy, co dobitnie świadczy o jakości marki. Dziś marka oferuje fanom całą gamę produktów utrzymanych w oryginalnym klimacie z logiem PLNY na czele. W kolekcji TEDE-go znajdziecie oversizowe bluzy, spodnie typu baggy, kultowe t-shirty czy nawet stylowe socksy. Wszystko wykonane z najwyższej jakości materiałów, co jest znakiem rozpoznawalnym brandu. Jeżeli jesteście fanami hip-hopu lub po prostu kręci was popkultura to zdecydowanie warto zapoznać się z linią ubrań od tego producenta https://bludshop.com/firm-pol-1384351010-PLNY-Textylia.html. Bogata gama barw i niepowtarzalny styl z pewnością przypadną Wam do gustu, wzbogacą waszą streetwearową szafę i codzienne stylówki.


Dodaj komentarz