kobieta-w-kapeluszu-pozuje-w-stroju-kąpielowym

Jaki wybrać strój kąpielowy na plażę?

Artykuł zaktualizowany 4 lutego 2021


Lato już niedługo, a zatem czas pomyśleć o stroju kąpielowym na nowy sezon plażowy. Jak go dobrze dopasować do sylwetki, tak aby zakrywał niedoskonałości i eksponował zalety ? O tym powiemy w tym artykule. Dobrze dobrany strój kąpielowy to lepiej wyglądająca figura, dobre samopoczucie i udany wypoczynek. Wiele Pań nie zdaje sobie sprawy, że dzięki temu ubraniu również mogą pokazać się z jak najlepszej strony, niezależnie od figury. Należy tylko dobrać odpowiedni fason, tak aby całość miała harmonijny wygląd, a nie budziła odrazę wśród wypoczywających na plaży.


Umiarkowanie i równowaga

Często na plaży widzę Panie z dość sporą nadwagą, które paradują w przyciasnym kostiumie. Nawet nie zdają sobie sprawy z tego, że ubierając dopasowane ściśle majtki, tylko wyolbrzymiają swoją otyłość, zamiast ją nieco wyretuszować. Obecnie kupując kostium kąpielowy dwuczęściowy mamy możliwość wybory rozmiaru pomiędzy dołem a górą kostiumu kąpielowego.

Dwuczęściowy kostium kąpielowy dobrze leży na sylwetce o proporcjonalnych wymiarach klepsydry. Jeżeli posiadasz figurę gruszki lub jabłka możesz dobrać tak dół, aby zakrywał mankamenty figury, a przy okazji wybrać stanik typu push up, żeby podniósł piersi. W ten sposób optycznie zharmonizujesz sylwetkę.

Dla Pań o rubensowskich kształtach oferujemy kostium jednoczęściowy typu slim (wyszczuplający), który równoważy proporcje figury.


Kolor ma znaczenie

Kolory wyszczuplające to czarny, granat, czekoladowy brąz czy ciemna purpura. Dla Pań bardzo szczupłych oferujemy jasne i żywe kolory, które nadadzą wyrazu takiej sylwetce.
Warto przy tym pamiętać, że wszelkie ozdoby przyciągają spojrzenie na jasnym stroju kąpielowym. Zatem jeśli chcesz się pochwalić swoją figurą, możesz puścić wodze fantazji i wybrać kostium przyciągający spojrzenie mężczyzn.

Ciemne kolory zaś odwracają uwagę od tych części ciała, których nie chcesz uwydatniać czy pokazywać.


Biust a fason stanika

Dla Pań z małym biustem oferujemy staniki usztywniane typu push-up na fiszbinach. Panie z obfitymi piersiami powinny nosić staniki z cienkiej i gładkiej tkaniny bez usztywnień oraz ozdób.


Co mam zrobić jak mam duży brzuch?

Jeżeli twój brzuch jest wyeksponowany, to nie musisz zaraz ukrywać go pod kostiumem jednoczęściowym. Rozwiązaniem na to jest takini, czyli połączenie stroju kąpielowego z koszulką na ramiączkach. Wygodna, modna, a przy okazji odsłaniasz, co chcesz.
Drugim rozwiązaniem jest Pareo, które dobrze zawiązane maskuje grube pośladki, brzuch i uda. Ten strój nie tylko jest przewiewny i kobiecy, ale też pobudza wodze fantazji u mężczyzn.


Monokini- ostatni krzyk mody

Dla Pań idących z duchem czasu proponujemy monokini. To rodzaj kostiumu jednoczęściowego, który mocno powycinany ukazuje nasze największe plusy, a zarazem zakrywa minusy. To najseksowniejszy hit ostatnich lat mody plażowej.


 

Dodaj komentarz