ubrania stylizacja wieczorowa

Jakie jest najlepszy materiał na suknię wieczorową?

Artykuł zaktualizowany 31 sierpnia 2019


Czy to chodzi o kupno sukni, czy też zlecenie jej uszycia, należy dobrze przemyśleć taką inwestycję. Wraz z zakupem każda kobieta tworzy bowiem stylizację, a ta składa się z wielu elementów. Suknia wieczorowa to jeden z nich, a i tak reprezentuje sobą sporą różnorodność projektów.

Różne kroje, kolory, materiały – z tym wszystkim trzeba zmierzyć się, by stworzyć satysfakcjonującą i dobrze podkreślającą niewieście piękno kreację. Patrząc na kolekcję wielu współczesnych projektantów, można odnieść wrażenie, że nigdy w historii świata mody modele sukni nie były tak zróżnicowane.

Nie chodzi tu jedynie o krój, ozdoby, czy kolor, ale przede wszystkim o gamę materiałów, które wykorzystuje się do ich uszycia. Jakie suknie są w stanie najlepiej podkreślić twoją stylizację wieczorową? O tym poniżej.


Atłas

Sporą popularnością wśród wielu projektów sukien wieczorowych cieszy się między innymi atłas. Materiał ten, wykonany z włókien bawełnianych i wiskozowych, zaczerpnął swoją nazwę z języka arabskiego, gdzie oznacza po prostu „gładki”. Nie jest to jednak jedyna zaleta atłasu, gdyż docenia się go również za lekkość oraz tzw. umiarkowanie lejącą się strukturę, która tworzy bardzo szykowny efekt opartej na nim stylizacji.

Suknie wykonane z atłasu bardzo łatwo poznać po perłowym blasku, który nadaje projektowi prestiżu i ekskluzywnego wyglądu.


Ten artykuł Ciebie zainteresuje – 6 najbardziej docenianych marek torebek damskich


Satyna

Materiał ten związany jest pokrewieństwem z atłasem, choć można tu zaobserwować pewne różnice. Po pierwsze satyna to materiał delikatniejszy i cieńszy, co docenią zwłaszcza kobiety szukające lekkiej i zwiewnej stylizacji, np. na ciepłe wieczory. Jednocześnie mamy tu do czynienia z surowcem bardzo dobrze podkreślającym sylwetkę oraz nieco elastycznym.

Użycie tego materiału sprawia również, że:
– szwy są mocno wyeksponowane, więc mogą pełnić rolę elementu ozdobnego sukni,
– forma projektu i kroju jest dobrze utrzymywana przez cały wieczór,
– kreacja zyskuje eleganckiego połysku.


Koronki i tiule

Suknie posiadają często również elementy ozdobne, a w tej roli najlepiej sprawdzają się różnorakie koronki, czy też zwiewne tiule. Ich odpowiednie dopasowanie kolorystyczne oraz wprawne wkomponowanie w projekt może dać kobiecie wieczorową stylizację, która będzie gustownie wykończona oraz będzie sprawiać wrażenie lekkiej, zwiewnej i delikatnej.

Dodatkowo można tu liczyć na przepiękny wybór faktur, romantyczny akcent dla kreacji, a także nadanie całości bardziej wyrazistego charakteru.


Szyfon

Tkanina popularna, często wykorzystywana i doskonale znana wielu projektantom, zwłaszcza jeśli chodzi o suknie wieczorowe oraz suknie ślubne. Z racji tego, że szyfon to materiał przezroczysty bardzo często używa się go jako zewnętrzną warstwę, naszywaną na inną tkaninę. Z uwagi na swoją strukturę oraz lekkość doskonale współgra on z projektami zwiewnymi, klasycznymi, o prostym kroju oraz posiadającymi podszewki. Poza tym oferuje on lekki efekt połyskliwości, doskonałe właściwości drapujące, a także atrakcyjne wzornictwo i fakturę.


Szczegóły wykorzystania poszczególnych materiałów na potrzeby sukien wieczorowych konsultowaliśmy ze sklepem VividStore.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *